Jij op de voorpagin 125jaar 'We vinden het heel bijzonder' Iedereen zijn eigen jubileumnummer Zo maak je een goede foto: 7 tips van onze fotograaf Samen 125 jaar bij Albert Heijn Dit jaar viert Albert Heijn zijn 125e verjaardag. Dit moet worden gevierd. Daarom krijg je in mei een jubileumnummer van Aha. Een heel bijzonder nummer, want jij staat op de voorpagina. Je hoeft alleen maar je foto te uploaden en op 26 mei ligt hij op je deurmat: jouw eigen Aha. Hoe werkt het? Hoe maak je een mooie foto voor de voorpagina van een magazine? Martijn Steiner Lovisa, de vaste fotograaf van Aha, geeft je een aantal tips. Volg zijn professionele advies op en je staat straks stralend op de voorkant van je eigen Aha. TIP 1 Maak de foto buiten bij mooi weer. TIP 3 Sta niet te ver weg van je model. TIP 4 Fotografeer met de zon in je rug. TIP 5 Houd de camera recht. TIP 6 Maak veel foto's. Niet bang zijn, ge woon afdrukken, ook als je model er nog niet klaar voor is. Dit zorgt voor spontane foto's. TIP 7 Leg de laatste paar edities van Aha naast elkaar en gebruik ze als inspiratie. VEEL SUCCES! Aha 6 Jo en Trautje Breuers, inmiddels allebei gepensioneerd, hebben er respectievelijk 40 en 42 jaar bij Albert Heijn op zitten. Trautjes zus Annelies Theunissen werkt nog steeds bij Albert Heijn, nu al 43 jaar. Samen komen ze uit op 125 jaar Albert Heijn. Een jubileum! Achter de koffiebar Heerlijk bij Albert Heijn De beste 7 Aha vanAHAl Al 125 jaar staat de persoonlijke relatie met klanten centraal bij Albert Heijn. Dit bijzondere jubileum wordt daarom ook gevierd met een persoonlijke Aha. Speciaal voor jou als medewerker. Het jubileumnummer van Aha krijgt namelijk heel veel ver schillende voorpagina's. Tenminste: als iedereen zijn eigen foto instuurt! Alleen dan ontvang je eind mei een Aha met je eigen foto op de voorpagina. Wie geen foto instuurt, krijgt het jubileumnummer met een algemene voorpagina. Het is heel simpel: zorg eerst dat je een goede foto van jezelf hebt. Laat bijvoorbeeld een leuke foto maken door een collega, vriend of familielid. Maar een oude digitale foto van jezelf uitzoeken mag natuurlijk ook. Vervolgens ga je naar de tab 'Persoonlijk' op AH Plaza. Daar klik je op de banner van het BBRHiIm Aha-jubileumnummer en vul je het formu lier in. Je kunt daar ook je foto uploaden en een tekst kiezen die bij je foto komt. Als je alles hebt ingevuld, ontvang je jouw persoon lijke Aha op zaterdag 26 mei. Medewerkers van WWM-winkels en gepensioneerden krijgen de Aha thuisgestuurd, medewerkers van franchisewinkels ontvangen dit nummer in de winkel. Je hebt tot 30 maart 2012 de tijd om je foto te uploaden. Haal dus snel je camera tevoorschijn en ga aan de slag! Check dus de weersvoorspelling! TIP 2 Een foto voor de voorpagina van een magazine is altijd rustig. De achtergrond mag wel een beetje wazig zijn. Fotografeer met je lens ingezoomd, dat helpt. Fotografeer van dichtbij, zodat hoofd en schouders er mooi op staan. Het was laatst bij een kopje koffie dat ze 'het' ontdekten, Jo, Trautje en Annelies. Samen 125 jaar bij Albert Heijn! Jo begon op 16-jarige leeftijd. 'Simon de Wit was het toen nog, in Hoensbroek', vertelt hij. 'Eerst was ik vakkenvuller, later boodschappenbezorger. Ik reed op een bakfiets; wat had ik 's winters koude handen! Na 21 jaar stapte ik over naar de vleescentrale in Heerlen. Ik haalde mijn vrachtwagenrijbewijs en bezorgde het vlees bij de winkels. Toen het slachthuis dicht ging, werd ik verkoper in Brunssum. Tot ik door mijn gezondheid in 2001 ge dwongen werd te stoppen.' Trautje startte haar Albert Heijn-carrière eveneens toen ze 16 was. Oók bij Simon de Wit in Hoensbroek. 'Daar hebben Jo en ik elkaar leren kennen', lacht ze. Trautje begon op zaterdag, maar al snel solliciteerde ze naar de functie van koffiedame achter de koffiebar in de winkel. 'Daar gaf ik klanten gratis koffie en verkocht ik ze vlaai en gebakjes. Later werd ik caissière in de winkels in Heerlen en Sittard, en afdelingsmanager in Kerkrade en Echt. In 2005 heb ik gebruikgemaakt van de VUT-regeling. Dat was financieel gunstig, maar wat heb ik Albert Heijn gemist!' En dan Annelies. In 1969 solliciteerde ook zij op haar 16e naar een functie bij Simon de Wit, in Heerlen. In de loop der jaren werkte Annelies in diverse functies in verschillende Albert Heijn-winkels, in Heerlen en Kerkrade. Tegenwoordig is ze Kwaliteitsmedewerker bij AH 1848 in Landgraaf en zorgt ze ervoor dat de winkel er tiptop uitziet. Hoe lang ze nog doorgaat? 'Zolang ik het leuk vind, en dat doe ik nog steeds. Ik vind het heerlijk bij Albert Heijn!' Jo, Trautje en Annelies hebben het vaak over Albert Heijn. Over hoe het vroeger was, en over nu. Trautje: 'Albert Heijn hoort bij ons leven. Jo en ik doen er nog steeds onze boodschappen: in alle winkels in de omge ving. We bezoeken ze allemaal graag.' Dat Albert Heijn al 125 jaar bestaat, verbaast het drietal niets. 'Albert Heijn is gewoon de beste.' Hun eigen 125-jarig jubileum? 'Daar doen we niets aan. Maar bijzonder vinden we het zeker.' Jo, Trautje (m) en Annelies (r) hebben samen 125 jaar werkervaring bij Albert Heijn.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4