jaar afscheid Toen Calixta eind jaren zeventig vanuit Aruba naar Nederland kwam, ging ze meteen bij Albert Heijn aan de slag. Ze bleef er meer dan 33 jaar werken. Eind december nam ze afscheid. Tot grote spijt van haarzelf, klanten en collega's. Standvastig optreden Warme reacties Aha 16 Wie: Calixta Filiciana (62) Wat: Caissière B Waar: AH 1561 Rotterdam In dienst: 12 juni 1978 Uit dienst: 30 december 2011 Calixta begon als caissière en al snel bleek dat ze talent had. Ze sloot haar kassa altijd af zonder één cent kasverschil. 'Vroeger moest je als caissière nog echt kunnen hoofdrekenen en daar was ik goed in. Nog steeds, trouwens.' De accurate caissière groeide uit tot Verkoop Specialist Kassa (VSK) van een winkel in Capelle aan den IJssel. 'Ik denk met veel plezier terug aan de tijd zonder computers. Er werd toen meer van je gevraagd. De urenkaarten van de kassamedewerkers, bijvoorbeeld, vulden we handmatig met potlood in en moesten we uit het hoofd optellen. Het kon voorkomen dat iemand iets verkeerd had opgeteld of bijvoorbeeld een twee voor een drie aanzag. Ik kon dan thuis uren zitten puzzelen als er ergens een kwartiertje zoek was geraakt.' Werk staat voor Calixta altijd gelijk aan plezier. 'Ik heb zoveel leuke, gezellige mensen ontmoet, met wie ik graag na het werk een glaasje sherry dronk. Ik heb in Nederland geen familie wonen. Albert Heijn voelde altijd een beetje als mijn familie.' Haar plezier in het werk nam gelukkig ook niet af toen Calixta in 2007 betrokken raakte bij een overval in de winkel aan de Peppelweg in Rotterdam. De overval werd door haar standvastige optreden verijdeld. 'Een trau matische ervaring, maar ik ben snel daarna weer gaan werken. Ze hebben me er niet onder gekregen. Daar ben ik trots op.' Calixta werkte de laatste tijd, op eigen ver zoek, niet meer als VSK, maar als caissière. 'Even wat minder aan mijn hoofd.' Het afscheid valt haar zwaar, maar veel tijd om erover na te denken heeft ze niet. 'Ik heb veel afscheidsetentjes en borrels gehad, ook met oud-collega's. En ik krijg zulke lieve, warme reacties van klanten. Fantastisch! Ik neem met spijt afscheid, maar ik heb ook zin in mijn pensioen. Ik ga een paar lange maanden naar mijn familie in Aruba en verder lekker veel klaverjassen.'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9