125 jaar Met een rijk verleden achter zich, maakt Albert Heijn zich natuurlijk ook op voor een mooie toekomst. In het jubileumlogo, dat het komende jaar op verschillende plekken terug zal komen, worden het verleden, heden en de toekomst met elkaar verbonden. Hieronder een korte uitleg. Productvernieuwing Duurzaamheid Midden in de maatschappij Vooruitgang Spraakmakende acties Sinds jaar en dag staat Albert Heijn bekend om zijn vernieuwende promo ties die klanten inspireren en verrassen. Denk bijvoorbeeld aan Albert Heijn voor iedereen Betrokken collega's Inspiratie Aha 6 Elke vrijdagavond rijdt er een busje van Wijhe naar het distributiecentrum van Albert Heijn in Zwolle, vijftien kilometer verderop. Het is het busje met de familie Geerligs. De broers Peter en Ruud en zus Marijke Geerligs met haar vriend Roy gaan dan weer de nachtdienst in. Dag-nachtritme Link met Ahold Het reizen beu 125 jaar Albert Heijn Albert Heijn heeft klanten kennis laten maken met veel verschillende nieuwe producten. Variërend van in Nederland geïntroduceerde exotische producten, zoals kiwi's, tot bekende eigenmerk producten als Perla-koffie. Albert Heijn brengt duurzaam heid dichter bij klanten, door een ruime keuze te bieden aan biolo gische en fairtradeproducten. Vroeger, nu én in de toekomst staat de klant centraal bij alles wat Albert Heijn doet. Albert Heijn wil dicht bij de buurt staan en echt de winkel om de hoek zijn. Albert Heijn volgt de technische ontwikkelingen en winkelinnovaties op de voet. Zestig jaar geleden was Albert Heijn bijvoorbeeld een van de eerste supermarkten die een zelfbedieningswinkel opende en klanten de gelegenheid gaf zelf hun boodschappen te verzamelen. de AH Hamsterweken of de AH Disneyweken aan het einde van het jaar. De eerste winkel van Albert Heijn werd in 1887 geopend. De visie van oprichter Albert Heijn: 'Arm en rijk kunnen bij mij hun inkopen doen.' Meer dan 100.000 collega's werken met veel plezier en enthousiasme bij Albert Heijn, met als doel klanten elke dag weer te helpen en te inspireren. Albert Heijn is al 125 jaar de supermarkt die het bijzondere bereikbaar maakt, door bijvoor beeld klanten te inspireren met ideeën, hulp te bieden bij het koken, handig tips te geven of nieuwe recepten te presen teren in Allerhande of op Allerhande Online. Vader Harrie blijft op vrijdagavond thuis, met zijn vrouw Tineke. Sinds zijn vijftigste draait hij geen nachtdiensten meer, maar overdag is hij fulltime in touw op hetzelfde distributiecentrum waar zijn kinderen al jaren een bijbaantje hebben. Ook haar man Harrie dus, die 27 jaar geleden zijn baan in de wegenbouw in Haaksbergen verruilde voor een functie in het distributiecentrum. 'Ik was het reizen beu', vertelt hij. 'In het DC in Zwolle heb ik mooi, afwisselend werk, dicht bij huis. Ik verzamel bestellingen, voer orders in op de handterminal en rijd veel op de heftruck.' moest hij zijn eigen zus inwerken. 'Ze was net een dag achttien toen ze de nachtdienst inging', lacht hij. 'Enthousiast gemaakt door de verhalen van haar broers en haar vriend.' Het dag-nachtritme is geen probleem voor ze. Marijke: 'Om zeven uur 's ochtends rij den we terug. We kletsen in de bus lekker een beetje bij over wat we allemaal hebben gehoord en meegemaakt. Meestal slapen we van 7.30 tot 13.30 uur, dan heb je de hele zaterdag nog voor je.' 'Een heel móói bijbaantje!', vinden Peter en Ruud. 'Het leuke is dat je met veel mensen van je eigen leeftijd werkt', vertelt Ruud. 'Vaak studenten, net als wij. Bovendien zijn de verdiensten aantrekkelijk, mede door de nachttoeslag.' Hij heeft er onder andere een reis naar Nieuw-Zeeland mee verdiend. Ook Peter doet het werk alweer 5,5 jaar. Vooral op de heftruck, maar ook als opleider van nieuwe medewerkers. Een jaar geleden Moeder Tineke is de enige niet AH'er van het gezin. Toch heeft ook zij een link met het bedrijf. Haar vader werkte als portier bij vleeswarenproducent Meester, ooit een onderdeel van Ahold. Hij was het die Harrie op het idee bracht om te solliciteren bij het nieuwe distributiecentrum. 'Is het uiteinde lijk toch bij onze familie begonnen.' Tot die tijd kan moeder Tineke dus niet stofzuigen en moet ze een beetje stil zijn. Dat vindt ze overigens geen punt. Ze vindt het prachtig dat haar hele gezin met zo veel plezier op het distributiecentrum werkt.

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 4