Albert Heijn introduceert aanbiedingen op maat Vanaf het voorjaar van 2012 introduceert Albert Heijn Mijn Bonus. Bonuskaarthouders krijgen dan naast de bekende Bonusaanbiedingen ook aanbiedingen op maat, die speciaal voor hen geselecteerd zijn. Albert Heijn is daarmee de eerste supermarkt in Nederland die zijn klanten op deze manier benadert. 'De Bonuskaart biedt meer potentie dan waar we hem voor gebruiken' 'Het maakt me trots' Op maat gesneden aanbiedingen Niet direct iedereen benaderen Aha 4 De klant centraal nee is een goede reden om naar AH te gaan' *Hiermee stellen we de klant echt centraal' Mijn Bonus is een nieuwe stap in de persoonlijke benadering van klanten. Manager Online en Target Marketing Carlijn Zandbergen heeft met een project groep Mijn Bonus ontwikkeld en is trots op het resultaat. 'Het is een nieuwe stap waarmee we de klant centraal stellen en hen waarderen en bedanken voor het gebruik van hun Bonuskaart.' Mijn Bonus wordt vanaf het voorjaar van 2012 gefaseerd ingevoerd. Een grote groep klanten krijgt via de post een mailing met zes aanbiedingen op maat. We belonen klanten voor hun trouw en willen ze inspireren met nieuwe ideeën', verwoordt Carlijn het idee erachter. 'De klant ervaart persoonlijk voordeel van de Bonuskaart met aanbiedingen die echt bij hem of haar passen.' Die aanbiedingen worden automa tisch op de Bonuskaart geladen. De klant hoeft zijn kaart alleen aan de caissière te geven, die scant de kaart en de korting is een feit. 'Het enige waar je op moet letten,' zegt Carlijn, 'is dat je jouw eigen Bonuskaart gebruikt. En niet die van iemand anders in de rij, want daar staat die persoonlijke aanbieding niet op.' Overigens gelden de aanbiedingen van Mijn Bonus naast de wekelijkse aanbie dingen uit de Bonusfolder, die gewoon blijven bestaan. 'Het biedt dus extra voordeel voor de klant.' Gedurende 2012 wordt Mijn Bonus voor steeds meer klanten beschikbaar. Er zit veel variatie in de mate waarin klanten gebruikmaken van hun Bonuskaart. Sommigen gebruiken hem maar twee keer per maand, maar velen laten er dagelijks hun boodschappen mee registeren. Klanten worden in eerste instantie over Mijn Bonus geïnformeerd via de post. Uiteindelijk ontvangt de klant regelmatig een aantal op maat gesneden aanbiedingen via een medium dat hem of haar het best past. Dat kan een 'direct mailing' zijn, maar ook digitale mid delen, zoals e-mails, online nieuwsbrieven en Appie of een combinatie daarvan. De reden om niet in een keer alle Bonus kaarthouders te benaderen, maar dat gefaseerd te doen, is dat de invoering ervan een grote impact op het volledige bedrijf heeft. 'Onze kassa's, schapvoorraden en collega's in de winkels moeten erop voor bereid zijn. Maar ook voor de collega's op het hoofdkantoor, die verantwoordelijk zijn voor het selecteren, beschikbaar stellen en communiceren van de aanbiedingen en voor het automatiseren van de systemen, verandert er het nodige', aldus Carlijn. 'Als we zien dat alles naar wens verloopt, gaan we uitbreiden.' Om Mijn Bonus in te kunnen voeren was het nodig om eerst de oude vertrouwde Bonuskaart 'op te poetsen'. Carlijn: 'Die bestaat nu tien jaar, en biedt meer potentie dan waar we de kaart tot nu toe voor gebruiken. Met de stap die we nu zetten is Albert Heijn de eerste in Nederland. Onze Amerikaanse collega's van Stop Shop zijn er al langer succesvol mee.' Uit de tests die tot nu toe gedaan zijn, blijkt dat klanten op hun beurt enthousiast op de voordelen van Mijn Bonus reageren. 'Belangrijk daarbij is dat de klant altijd zelf bepaalt welke gegevens hij met ons wil delen en van welke services hij gebruik wil maken. We blijven natuurlijk ook zorgvuldig omgaan met deze informatie en voldoen daarmee aan de wetgeving van het College bescherming persoonsgegevens (CBP). Op deze manier stellen we de klant ook echt centraal', meent Carlijn. Natascha van Wel, klant bij AH 1220 In Zwolle, doet heel bewust boodschappen. 'Het krantje met de Bonusaanbiedingen bepaalt voor een groot deel wat we die week eten en drinken. Mijn kinderen plagen me er wel eens mee: "die boerenkool was zeker in de Bonus, hè mam?" Maar als ze iets heel lek ker vinden, en het is die week in de Bonus, dan vragen ze vaak of ik het nog een keer wil kopen. Ik gebruik de Bonus ook om grotere voorraden in te slaan, zoals toiletpapier of cola. Maar ook om luxere artikelen, die Ik normaal gesproken te duur vind of die we niet echt nodig hebben, aan te schaffen. Mijn Bonus betekent extra korting op artikelen die we toch al regelmatig gebruiken. Dus wat mij betreft is dat meer dan welkom. Ik heb ge noeg ruimte om voorraden te hamsteren, daarom is extra korting altijd handig. De Bonus was voor mij al reden om mijn boodschappen bij Albert Heijn te doen, de komst van Mijn Bonus versterkt dat alleen maar.' Tineke Kloekke Medewerker Verkoopafhandeling Tineke Kloekke werkt al veertien jaar bij Albert Heijn, waarvan negen jaar bij AH 1220 in Zwolle. Ze is blij met de komst van Mijn Bonus: 'Persoonlijk vind ik het een heel goed idee. In deze moeilijkere economische tijden is ieder dubbeltje natuurlijk meegenomen. En dat geldt niet alleen voor mij, maar voor al onze klanten. De Mijn Bonus-aanbiedingen zijn extra aanbiedingen, aanvullend op de andere Bonusaanbiedingen, en dat waarderen onze klanten. Bovendien zijn ze toegesneden op je persoonlijke situatie, dus heb je er altijd wat aan. Naar aanleiding van de eerste brief die klanten kregen over Mijn Bonus hebben we gemerkt dat ze het erg waar- I deren. Ze vragen aan de kassa hoe het f precies werkt. Soms hebben ze meer I dan één Bonuskaart en willen ze weten I welke ze moeten gebruiken. Ik vind dit een heel positieve actie, waarmee 1 Albert Heijn zich echt onderscheidt van andere supermarkten. Het maakt me er trots op dat ik bij Albert Heijn werk.'

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 3