mijn laatste werkdag et pensioen 1963 Op 1 juli trekt Jo Maas de deur van distributiecentrum Tilburg achter zich dicht, met pijn in het hart. Hij barst nog van de energie. Een nieuwe uitdaging, hij houdt nog even voor zich wat, is al gevonden. Laatste klus Doorgroeien Aha 16 jo op zelfgemaakte fiets tijdens carnaval. 'Na 45 werkzame jaren wordt het tijd voor mijn pensioen', begint Jo. 'Ik hoop met stille trom te kunnen vertrekken, ik hoef niet in de spotlights te staan.' Van Logistiek Manager werd Jo Teamleider toen Albert Heijn de Primarkt overnam. 'Ik had zelf aangegeven Teamleider te willen worden. 'Ik draaide altijd werk weken van zeventig uur en kon mijn baan nu in veertig uur doen. Wat heb ik er een moeite mee gehad om los te laten. Ik stapte voorheen altijd zelf op de vracht wagen als een chauffeur zich ziek meldde, maar als Teamleider hoefde ik me met veel minder verschillende zaken bezig te houden. Ik heb echt moeten leren me niet overal mee te bemoeien. Gelukkig hebben mijn collega's mij goed opgevangen en begeleid.' Toen Jo hoorde dat Albert Heijn een winkel in België opende, heeft hij begin 2011 aangeboden de logistiek te verzorgen. 'Het leek me een interessante laatste klus. Ik bleek de juiste man en heb met veel liefde en plezier onder andere de België-hal in DC Tilburg ingericht en ervoor gezorgd dat reguliere en specifieke producten met de juiste douanepapieren in één vrachtwagen geleverd kunnen worden.' 'Ik heb veel magazijnmedewerkers zien uitgroeien tot bijvoorbeeld Cockpitmede werker', vertelt Jo. 'Er is mij meermalen door collega's gevraagd hoe ze mij ooit kunnen bedanken. Natuurlijk hoef ik niets, het heeft altijd bij mijn functie gehoord mensen te begeleiden en energie te geven om door te groeien. Het werken met mensen zal ik straks het meest missen. Er is veel veranderd bij Albert Heijn. De nieuwe ordersystemen hebben gezorgd voor minder fouten, het familiebedrijf is een multinational geworden. Maar nog steeds werken er prima "makkers" die soms niet beseffen hoe goed ze het hebben.' Wie: Jo Maas (61) Wat: België Coördinator Waar: DC Tilburg In dienst: 1996 Uit dienst: 1 juli 2012

Personeelsbladen | 2012 | | pagina 9