dubbelleven J bij - - In Amerika en Canada is het een grote sport. In Nederland zijn het nog vooral studenten die het spelen. Zoals Hedwig Lambregts, die enthousiast vertelt over haar passie: lacrosse. 'Het is de snelste sport op twee benen!' Waar komt lacrosse vandaan? Hoe bekend is deze sport? Wat maakt lacrosse zo leuk voor jou? Wanneer ben je het gaan spelen? Hoe goed ben jij? Hoe combineer je AH en Oranje? Aha 16 'Van de Noord-Amerikaanse indianen. Franse kolonisten hebben het de naam lacrosse gegeven, dat staat voor kolf of stok. Je speelt het namelijk met een stick, met aan het uiteinde een netje.' Hoe ziet een wedstrijd eruit? 'Flitsend vooral. De bedoeling is dat je de bal naar elkaar overspeelt en uiteindelijk in het doel van de tegenstander schiet. Je mag lopen en rennen met de bal. Bovendien mag de tegenstander op je stick slaan.' 'In Amerika en Canada heel bekend, daar heb je ook een professionele competitie. In Nederland kennen we het pas tien jaar. Het zijn vooral stu denten die het spelen. De 26 teams zitten bijna allemaal in grote studentensteden.' 'Het is snel. De bal vliegt echt van de een naar de ander. Ze noemen het niet voor niets de snelste sport op twee benen. Leuk vind ik ook dat er zo veel elementen van andere sporten in zitten: basketbal, ijshockey, handbal, rugby.' 'Ik studeer in Groningen. Twee jaar geleden heb ik meegedaan aan een cursus bij "Lacrosse Groningen". Ik vond het meteen super! Het eerste seizoen stond ik in het veld, daarna ben ik gaan keepen.' 'Haha, dat zeg je niet van jezelf. In elk geval goed genoeg voor Oranje, want ik ben geselecteerd voor het EK in 2012. Fantastisch nieuws! Mijn kracht? Ik ben vrij explosief, heb goede reflexen en kan me goed concentreren. Dat laatste is belangrijk. Bij lacrosse speel je namelijk om de goals heen, het gevaar komt dus van alle kanten.' 'De trainingen zijn elke twee weken in het week end. Daardoor ben ik zaterdags niet beschikbaar. Dan werk ik doordeweeks, daar zijn goede af spraken over gemaakt.' Wie: Hedwig Lambregts (24) Wat: Senior Medewerker Verkoop Waar: AH 1829 Groningen, sinds 2004 Wanneer: actief op EK Lacrosse in Amsterdam, 20 juni - 30 juni 2012 Meer informatie: www.lacrossegroningen.nl

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 9