INSTEMMING: WAT IS DAT? 'Je was wel het visitekaartje' samen uit, samen thuis 'We sliepen met de reistassen tussen ons in' DC Tilburg viert veertigjarig jubileum Meld je aan! De OR mag meepraten over het beleid van een bedrijf of organisatie. Hiervoor heeft de OR onder andere het instem mingsrecht. Wat betekent dit? Reactie in de notulen Uitbreiding werkrooster Albert.nl Veertig jaar geleden opende DC Tilburg voor het eerst zijn deuren. In het DC dat als enige aan zowel Nederland en België als Cura cao levert, is sinds die tijd veel veranderd. Productieprocessen zijn gewijzigd en elf Operationeel Managers zijn de revue gepasseerd. de bouwstenen van do Tilburg Aha 12 v v fïi •V V t* V'.'X w 13 Aha Blauw bloed Richard en Lilian Roosenboom zijn zestien jaar getrouwd en de trotse ouders van Simone (14) en Nikki (12). Twintig jaar geleden sprong het eerste vonkje over, tussen de afbakbroodjes en halfjes bruin op de broodafdeling van Albert Heijn 1403 in Alkmaar. De winkel uit Een werkgever moet belangrijke financiële of organisatorische plannen eerst met de OR bespreken. Het kan daarbij gaan om een reor ganisatie of verandering van het productieproces. Maar ook om zaken die medewerkers heel direct aangaan, zoals regelingen voor werktijden, toetsingscommissie ingesteld. Daar kunnen medewerkers terecht met vragen die niet met de leidinggevende kunnen worden opgelost. De reactie van de OR op een instemmings- aanvraag van de werkgever wordt opgenomen in de notulen van de OR-overlegvergadering. Deze notulen vind je in de kantine van de winkels, op de prikborden in de DC's en bij Albert.nl en in de service-units op het hoofdkantoor. Daarnaast kun je de notulen altijd terugvinden op AH Plaza. pensioenen en reiskosten. Soms hoeft de werkgever alleen advies te vragen, maar soms heeft hij echt instemming van de OR nodig. Een voorbeeld is de uitbreiding van de werkroos- ters van Albert.nl. Hiervoor heeft de bestuurder de OR gevraagd om in te stemmen met de plannen. De OR onderzoekt vervolgens wat de uitbreiding van de werkroosters betekent voor de medewer kers en of zij voldoende in staat worden gesteld de veranderingen in te passen in hun privéleven. Medewerkers die altijd alleen op zaterdagochtend hebben gewerkt, kunnen nu immers ook op zater dagmiddag en -avond werken. Er wordt ook een Na DC Zaandam was DC Tilburg het tweede distributiecentrum van Albert Heijn. 'Toen het nieuwe DC in 1971 zijn deuren opende hadden we alleen houdbare producten', vertelt Circuitbeheerder Piet Pijnenburg, die al 37 jaar in het DC werkt. 'Ook werkten we bijvoorbeeld alleen met pallets, terwijl sinds de jaren negentig alles rollend de deur uit gaat.' Natuurlijk is er in de loop der jaren nog veel meer veranderd. 'Tegenwoordig kennen we bijvoorbeeld geen vaste functies meer in het DC. Iedereen draait mee met verschillende werkzaamheden. Ook hadden we in het begin nog een eigen wagenpark met chauffeurs en zelfs een eigen portier', vertelt Piet. 'Als chauffeur droeg je trouwens ook netjes een stropdas, want je was wel het visitekaartje van de organisatie.' Alle medewerkers en oud-medewerkers hebben samen het jubileum gevierd op vrijdag 4 november. De grootste verassing tijdens deze viering was de onthulling van een muur met daarop de namen van alle medewerkers die in het verleden hun 25- of 40-jarig jubileum hebben gevierd. 'Ook hebben we ervoor gezorgd dat het pand aan de buitenkant nog herkenbaar der is geworden', vertelt Operationeel Site Manager Stefan Derksen. 'Er is een logo van vier bij vier meter aan het pand bevestigd en aan de straatkant staan nu tien vlaggenstokken met Albert Heijn-banieren.' Twee weken eerder vond ook al een feestavond plaats in de Efteling. Met alle medewerkers werd feest gevierd op ver schillende locaties in het attractiepark. 'Ook de ruim driehonderd uitzendkrachten waren uitgenodigd, omdat zij onderdeel uitmaken van het team en er helemaal bijhoren', sluit Stefan af. Operationeel Site Manaeer st», "Pende het feest i„ d"EZ" °erkse Werkt jouw partner, net als jij, ook bij Albert Heijn? Is jouw moeder, ook al jaren onderdeel van de Albert Heijn-familie? Heeft jouw broer je meegesleept naar zijn bijbaantje en ben je nooit meer weggegaan? Meld je dan aan voor de nieuwe rubriek 'samen uit, samen thuis' en vertel je verhaal. aha-magazine@ah.nl Bij beiden stroomt blauw bloed door de aderen, maar het AH-gevoel omschrijven ze op een verschillende manier. Richard heeft het over 'service', terwijl Lilian met een het woord 'familie' gebruikt. Richard lachend: 'Je merkt wel dat we de dingen op onze eigen manier zien, misschien is dat wel het geheim van een goed AH-huwelijk!' len als 'zijn vriendin'. 'Was het meteen duidelijk voor iedereen, en gelukkig pro testeerde Lilian niet.' Er veranderde op het werk niet zoveel. Richard: 'Ik werkte toen al op de zuivelafdeling, dat scheelt. Los daarvan hebben we privé en werk altijd gescheiden. In de pauze zat ik rustig aan een ander tafeltje de krant te lezen.' Richard werkt inmiddels alweer dertien jaar op het hoofdkantoor, op de afdeling Ahold Europe Communications. Lilian: 'Sinds hij de winkel uit is, hebben we elkaar in elk geval heel andere dingen te vertellen aan de keukentafel. Dat is wel een voordeeltje.' Lilian, die nog altijd bij de bakkerij van AH 1403 in Alkmaar werkt, weet het nog goed. 'Nee, het was geen liefde op het eerste gezicht, maar we vonden elkaar wel meteen leuk.' Ze volgden samen een cursus bake-off en zaten allebei in de personeelsvereniging. 'Het klikte', zegt Richard. Zo zeer zelfs dat de twee in 1992 samen gaan kamperen. Een spontaan plan. 'En we hebben een geweldige vakantie gehad! Als vrienden', lacht Lilian. 'We sliepen met de reistassen tussen ons in.' Uiteindelijk waagt Richard de sprong, door op zijn verjaardagsfeest Lilian voor te stel-

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 7