wie is wie' 'De smaken mokka en cappuccino van het AH Eigen merk zijn nieuw dit jaar' Zoveel mensen, zoveel wensen Kijkje in het archief Klaar voor vertrek Aha 6 Op 27 mei 2012 bestaat Albert Heijn 125 jaar. In aanloop naar dit jubileumjaar plaatsen we iedere maand een foto waarvan de gege vens nog ontbreken in het archief van Stichting Albert Heijn Erfgoed. Eigen merken Bestelauto Reacties 7 Aha De machine verdeelt de kruidnoten in porties van 250 gram. Ajt>ert dat Van Delft de kwaliteit van de kruid noten voortdurend in de gaten houdt. 'Waar letten jullie precies op?', vraagt ze aan Bert. We kijken onder andere naar de afmetingen, het vochtgehalte en de kleur', is het antwoord. 'Voor het AH Eigen merk is alleen het beste goed genoeg. De maavt moet kloppen, de kleur van de kruidnoten moet gelijk zijn en er mag maar een klein percentage kruid noten aan elkaar geplakt zitten.' 'Hoe zit dat dan voor Euro Shopper?', vraagt Joris. Bert: 'Daar zijn de marges wat ruimer. In een Euro Shopperzak zul je wat meer dubbele noten tegenkomen en wat meer kleurvariatie zien. Maar het zijn nog steeds kruidnoten van goede kwaliteit.' Intussen worden de kruidnoten door een grote borstel los 'gepoetst' van de band. Op een volgende band gaan ze onder de blazer door om af te koelen. Het drietal stapt de volgende hal binnen: de inpakhal. 'Hier werken de meeste mensen', vertelt Bert. 'Het inpakken is namelijk het meest arbeidsintensieve onderdeel van het pro ces.' De kruidnoten worden via een band omhoog geleid, een silo in. Daar worden ze gewogen en in porties van vijfhonderd gram glijden ze de verpakking in. 'De vormgeving van een aantal verpakkingen hebben we dit jaar vernieuwd', vertelt Marleen tussendoor. De zakken worden ge- seald en voorzien van een houdbaarheids datum. Voordat ze per tien in een doos worden gedaan, gaan de zakken onder een metaaldetector door. 'We willen uiteraard zeker weten dat er alleen maar kruidnoten in de zak zitten', legt Bert uit. De dozen worden op een pallet gezet, klaar voor vertrek naar de DC's. Klanten die bij Albert Heijn sintsnoepgoed kopen, hebben veel keuze. Niet alleen tussen allerlei verschillende soorten snoep en diverse smaken kruidnoten, van mokka tot truffel en van cappuccino tot yoghurt. Maar ook tussen merken. Uiteraard is er het A-merk. In het geval van de kruidnoten is dat Bolletje. De klant die liever het eigen- merkalternatief heeft, kan kiezen voor het AH Eigen merk of voor Euro Shopper, de budgetvariant. Het draait echter niet alleen om de prijs. De echte fijnproevers gaan voor de beste smaak. Tot slot is er bij chocoladeletters nog een keuze: AH puur&eerlijk, in de categorieën biologisch en fair trade. Discohits en bont behang in 1978 AH 1224 Capelle aan den iJssel in winkelcentrum de Terp. Deze keer gaat het om een foto van AH 1224 Capelle aan den IJssel, in winkel centrum de Terp. De foto is genomen in het jaar 1978. De gelegenheid waarvoor de foto is gemaakt, is niet bekend. De jaren zeventig staan bekend om de discohits, bont behang, schrootjesplafonds, grote brillen en hoge plateauzolen, maar wat gebeurde er in deze periode precies bij Albert Heijn? In de jaren zeventig ontstond het idee dat er een ander beleid moest komen voor de eigen merken. Namelijk een beleid waarin de prijs minder belangrijk was dan de kwaliteit. Albert Heijn ont wikkelde daarom eigen merken die niet de naam Albert Heijn dragen en het aanzien hebben van een gewoon merkartikel. Verkoopdirecteur Krijn Dorsman lanceer de bijvoorbeeld in 1973 een cosmeticalijn en in 1978 Brouwers bier. Albert Heijn wist op deze manier nog meer successen te boeken. Het aandeel eigen merken mocht alleen niet boven de dertig procent van de totale verkoop uitstijgen. In juni 1978 werd daarnaast de laatste bestelauto (omgeving Bloemendaal, Het archief van Stichting Albert Heijn Erfgoed is, alleen voor Ahold-medewerkers, op afspraak te bezichtigen van oktober 2011 tot en met april 2012 op dinsdag en op woensdag van 10.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.30 uur. Mail: hans.blekkenhorst@ahold.com. Overveen en Aerdenhout) van de weg gehaald. Dit is het einde van de bezorging aan huis. Bezorger Tinus Grebe werd vanaf dat moment chauffeur van de directeur Personeelszaken. Heb jij een idee welke mensen er op deze foto uit 1978 staan? Mail dan je reactie naar Stichting Albert Heijn Erfgoed via hans.blekkenhorst@ahold.com. De gegevens worden verwerkt in het museumregistratiesysteem.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 4