column I Tradities, oude waarden - en k inhoud AH 1391 onder het Museumplein m Welkom bij Albert Heijn Museumplfth. Grote hit Respect Vernieuwing Aha 2 3. AH 1391 4. De kunst van kruidnoten 7. Wie is wie 8. Klikklikklik 10. Gluten 12. OR 12. 40-jaar DC Tilburg 13. Samen uit, samen thuis 14. Ahold nieuws 14. Personalia 15. MVP 16. Dubbelleven COLOFON Aha is een uitgave van Albert Heijn, Afdeling Interne Communicatie, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam REALIsATIE Hemels Publishers HooFDREDACTIE Tamara Gorbach redactie Dayenne Bosveld, Joy Storimans, Marian Vullings, Karen Wikart, Mieke Wobben ARTDIRECTIoN Xander Elink Schuurman voRMGEvING Doriene Koot fotografie COVER Martijn Steiner Lovisa. Aha is bestemd voor alle medewerkers van Albert Heijn. Wil je reageren op een artikel of heb je zelf een onderwerp? Laat het ons weten via aha-magazine@ah.nl. AHA 12 verschijnt OP 17 DECEMBER 2011 Verhuisd? Geef je nieuwe adres door! 3 Aha r Albert Heijn telt meer dan 800 winkels. Sommige zijn uniek door de ligging, andere hebben een bijzondere ^klantenkring of een speciale locatie. Deze keer een bezoek aan AH 1391, onder het Museumplein in Amsterdam. Y-C interklaas is weer in het land. Vorige week maakte hij zijn intocht in Dordrecht. Hiermee is weer een tijd aangebroken van tradities en lang bestaande waarden en gewoontes. Ook bij Albert Heijn besteden we hier ruim aandacht aan. Traditiegetrouw kunnen kinderen hun schoentje zetten en het pietendiploma halen. In deze Aha lees je over Marleen en Joris die samen een bezoek hebben gebracht aan onze kruidnotenfabrikant. De vraag naar deze traditionele lekkernij wordt nog steeds ieder jaar groter. Ook hebben jullie al kunnen zien dat er weer Disneypoppen zijn. Ik ben er trots op dat we dit jaar de originele Disneyfiguren in de winkels hebben, de echte ouderwetse Mickey en Donald. De klassiekers van Disney spreken jong en oud aan en blijven voor iedereen leuk. Ik ben ervan overtuigd dat dit een grote hit wordt. Ook bij onze dagelijkse contacten zijn traditionele waarden nog steeds van groot belang: beleefdheid, elkaar groeten, even meelopen als een klant iets vraagt, de omgeving netjes en schoon houden... Thuis en op het voetbalveld bijvoorbeeld ben ik vaak echt verbaasd over het taalgebruik dat ik om mij heen hoor. Ik woon in Den Haag en kan het Haagse accent goed waarderen, maar ik denk wel dat we met elkaar een stap kunnen zetten in beleefdheid en respect. Ik vind respect dan ook een belangrijke waarde. In oktober heb ik een week meegelopen met mijn Amerikaanse collega Mark McGowan van de supermarktketen Stop and Shop. Ik wilde graag met mijn eigen ogen zien hoe ze in Amerika met bepaalde dingen omgaan. Wat voor mij boven alles uitsteekt, is dat Amerikanen klant- en servicegerichtheid bijzonder hoog in het vaandel hebben. Daar kunnen wij een voorbeeld aan nemen. In het kader van tradities en oude waarden is het ook leuk om te weten dat meneer Albert Heijn, de kleinzoon van de oprichter, ooit stage heeft gelopen bij de winkel in de Vhn Baerlestraat in Amsterdam. Deze winkel is jaren geleden verplaatst naar een bijzondere locatie onder het Museumplein. Juist op deze locatie met veel historie hebben we nu een heel moderne supermarkt, want innovatie staat nog altijd voorop. Ook in België zijn we bezig met vernieuwing. In oktober is de tweede Albert Heijn- winkel geopend in Stabroek. Het aantal winkels is daarmee verdubbeld. Het is onze ambitie om volgend jaar in totaal tien winkels te hebben in België. Een bezoek aan AH 1391, onder het bruisende Museumplein in Amsterdam. De productie van kruidnoten is een kunst op zich. Wat komt er allemaal kijken bij het maken van dit seizoensproduct? AH 1224 Cappelle aan den IJssel in winkelcentrum de Terp in 1978. Nieuws en oproepjes uit het land. Veel mensen zijn allergisch voor gluten en moeten een glutenvrijdieet volgen. Wat betekent dat precies? Wat betekent instemmingsrecht in de praktijk? Veertig jaar geleden opende DC Tilburg haar deuren. Op 4 november werd dit officieel gevierd. Lilian en Richard Roosenboom leerden elkaar twintig jaar geleden kennen op de bakkerij van AH 1403 Alkmaar. De Albert Foundation helpt weeskinderen in Tsjechië. Jubilea en IM. Aanbiedingen voor medewerkers. Hedwig Lambregts is keepster in het nationale Lacrosse team. Medewerkers hoofdkantoor via HR. Medewerkers winkels en DC's via je leidinggevende. PLAATS: Amsterdam WINKELOPPERVLAKTE: 1488 m2 AANTAL MEDEWERKERS: 180 AANTAL KASSA'S: 11 SM: Eric van Komen OPMERKELIJKE LOCATIE Onder de hellende grasmat op het Museumplein. Op een steenworp afstand van het Stedelijk Museum, Rijksmuseum, Concertgebouw, Vondelpark en de PC Hooftstraat. Dat is de opmerkelijke locatie van deze Albert Heijn. Het is misschien niet gek dat toeristen de deels ondergrondse winkel vaak over het hoofd zien. Onder het AH-logo op de pui prijkt daarom sinds kort ook: 'Supermarkt'. Maar er veranderde meer. Na een flinke verbouwing pronkt de winkel - als een van de eerste - met de vernieuwde uitstraling van Albert Heijn. Die straalt meer warmte uit, omdat werd gekozen voor de kleuren bruin en blauw, zachtere verlichting en grote aansprekende foto's aan de wand. Opvallend is dat het versplein nu centraal ligt. Daardoor oogt de winkel ruimtelijker. Dat laatste is belangrijk, want bij deze vestiging is het altijd - zeven dagen in de week, van 8.00 tot 22.00 uur - druk. Overdag met studenten, scholieren, kan toormensen, toeristen en dagjesmensen. Tussen 17.00 en 19.00 uur komen veel vaste klanten: voornamelijk eenpersoons huishoudens en tweeverdieners. Zij komen bijna dagelijks en beslissen impulsief wat ze 's avonds eten. Het assortiment is daarop aangepast: veel soorten kant-en-klaar- maaltijden, veel kleinverpakkingen, veel AH puur&eerlijk- en AH Excellent- producten. Toch moet de winkel óók inspe len op gezinnen. Dankzij de naastgelegen parkeergarage rollen er op zaterdag volgeladen winkelwagentjes de deur uit. SM Eric van Komen (48) 'We volgen het weer bericht nauw lettend. Op zonnige dagen wordt immers flink inge slagen voor een picknick op ons grasdak of in het Vondelpark. Prosecco, salades en stokbroden zijn dan niet aan te slepen. Ook de evenementen op het Museumplein vormen een uitdaging. Dan wordt hier massaal bier gehaald. Een enkele keer - tijdens de huldi ging van Ajax bijvoorbeeld - moeten we de deuren sluiten.' Geeta Sewnundun (25), Teamleider Verkoopafhandeling 'ledereen denkt dat de winkel groter is geworden, maar het aantal vierkante meters bleef gelijk. Dat is knap gedaan. Er komen hier veel verschillende klanten, 's Avonds zien we veel studenten, rond lunchtijd vaak bouwvakkers en kantoor mensen en tussendoor vooral toeristen. Ook komen hier wel eens bekende Nederlanders.' Lucas Davids (43), klant 'Ik kom hier regelmatig voor de "zakelijke" boodschappen, omdat ik in deze buurt twee winkels heb. De boodschappen variëren van suiker, brood, beleg, drank tot roze Glacé-koeken, mijn favoriete product. Vhn mij mag het aanbod aan biologische artikelen wel groter.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 2