lokale betrokkenheid VOORBEELD 1. Supermarktmanager Erik Reekers was nooit zo van de Lokale Betrokkenheid. Maar sinds de heropening van AH 1577 in Leeuwarden hebben hij en zijn medewerkers de smaak goed te pakken. Informeren: feedback Interactie: vooral leuk 5 Aha Bijzonder aardig Mevrouw De Jong (65), klant: 'Als ik bij Albert Heijn aankom heb ik al een veilig gevoel. Je hebt een goed overzicht over het parkeerterrein en je kunt er de auto goed kwijt. De prullenbakken worden op tijd geleegd en het ziet er buiten altijd netjes uit. De winkel is hier heel actief in. Binnen is het ook prima. Mist er iets in het assortiment dan spreek ik even met die blonde chef en dan proberen ze het te regelen. Bijzonder aardig personeel, medewerkers zeggen ze tegenwoordig hè? Heel vriendelijk, coulant en ze staan altijd voor je klaar.' Schoon en heel: direct aanpakken 'Graffiti op winkelwagenhokken laten we di rect verwijderen. Zwerfvuil pak je op en laat je niet liggen. Vuil trekt vuil aan, dus moet je direct actie ondernemen. Ook als er een ruitje of een lamp stuk is. Gelijk oplossen.' Lobbyen over een schoffel en een hark 'Je bereikt meer door samen te werken. Dat gaat niet altijd gemakkelijk. We lobbyen veel over het onderhoud van de groenstroken door de gemeente. Het ziet er nu niet verzorgd uit, dat kan beter. Geregeld een schoffel en een hark erdoor zou veel verschil maken.' Veiligheid: strikt zijn 'De medewerker moet zich veilig voelen en de klant ook. Bij ons werken zeventien filiaal hulpverleners. In de week van de Veiligheid bespreken we uitgebreid onze taken en af spraken. Consequent zijn is het allerbelang rijkste, strikt zijn in je beleid. De deuren gaan voor of na openingstijd niet open. Ook niet voor onderhoudsmensen die eerder willen beginnen, bijvoorbeeld.' 'Onze medewerkers vragen klanten actief om feedback. Dat werkt. In het begin moet een caissière leren om contact te durven maken. Maar als die durf er eenmaal is krijg je veel informatie terug. Ik heb nu alweer een stapeltje feedbackkaartjes op het bureau lig gen. Die informatie deel ik met de teamlei ders en hun teams.' 'We organiseren elke maand wel iets en leg gen dat op de jaarkalender vast. Pompoenen uithollen voor Halloween, het Suikerfeest vieren, een kijkje achter de schermen, lunch in een verzorgingstehuis. Een jaar na de her opening trakteerden we alle buurtgenoten op poffertjes. Het hoeft niet veel tijd en geld te kosten. En je krijgt er veel blije buurtbewo ners voor terug.' Ook dat is betrokkenheid Vera van der Veen (17), caissière AH 1517 Leeuwarden: 'Deze winkel is nieuw en dat willen we graag zo houden. Buiten houden de collega's van verkoopklaar het terrein schoon en binnen is ook alles prima voor elkaar. We willen klanten helpen en proberen ze overal bij te betrekken. Met een simpele vraag, zoals: "Heeft u alles kunt vinden?", kun je de klant al verder helpen. Ook dat vergroot je betrokkenheid.' vertelt Simon. 'Maar lokale betrokkenheid moet vooral iets zijn waar onze medewer kers zelf invulling aan geven. En dat gebeurt, want tijdens mijn bezoeken aan de winkels heb ik al gemerkt dat er ongelooflijk veel lo kaal wordt georganiseerd.' Speciale ronde Simon: 'Feit blijft dat veel lokale initiatieven buiten het zicht van het hoofdkantoor blijven. Het is daardoor lastig om te zeggen waar we momenteel landelijk staan. Om daar meer inzicht in te krijgen is er in de Winkelwed strijd editie 2011 een speciale ronde in het leven geroepen waarin lokale betrokkenheid centraal staat: Goede Buur. Een onderdeel daarvan is een enquête waarin winkels kun nen aangeven hoe het precies staat met de lokale betrokkenheid en of er een jaarplan is. De winnaar van iedere winkelgroep wordt beloond met een cheque van 500 euro. Uiter aard bedoeld om er iets leuks of positiefs met de buurt mee te doen. En als iedereen die en quête ook uitgebreid invult, weten wij weer een stuk meer over de lokale betrokkenheid van onze winkels.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 5