Lokale betrokkenheid gaat verder Albert Heijn staat midden in de samenleving. Letterlijk, want veruit de meeste winkels staan in het centrum of in een woonwijk. Maar dat wil nog niet automatisch zeggen dat je ook lokaal betrokken bent. Daar moet je wel het een en ander voor doen. Gebeurt dat ook? Tijd om poolshoogte te nemen. Lokale Betrokkenheid: 'Het begint met schoon, Aha 4 Mevrouw De Jong Góede buur Lokale betrokkenheid staat hoog op de agen da van Albert Heijn. Niet alleen vanwege onze maatschappelijke verantwoordelijkheid, maar ook omdat we op die manier een goede relatie kunnen opbouwen met onze klanten en buurtbewoners. Het is niet voor niets dat lokale betrokkenheid een belangrijk onder deel is van onze strategie. Daarbij werken we met vijf thema's: schoon, heel, veilig, infor matie en interactie. Simon Bunt, de project manager die zich sinds begin dit jaar met dit onderwerp bezighoudt: 'Het begint altijd met de eerste drie aandachtspunten schoon, heel en veilig. Als de omgeving rond een winkel niet op orde is, heeft het weinig zin om daar allerlei evenementen te organiseren. Echt leuk wordt het waarschijnlijk niet met los- liggende stoeptegels, rondwaaiend zwerfvuil en uitzicht op graffiti...' Positieve energie 'Voor veel winkels is het best lastig om een begin te maken en actief aan de slag te gaan met lokale betrokkenheid. Besluiten ze een maal om er echt werk van te maken, dan krijgen winkels al snel de smaak te pakken. Met bijvoorbeeld een gezamenlijke schoon maakactie van het parkeerterrein boek je al direct snel resultaat. Dat maakt een hoop positieve energie los.' Het succes valt of staat met het enthousiasme en de inzet van de winkels. Juist daarom is invulling geven aan lokale betrokkenheid ook onderdeel van het functieprofiel van supermarktmanagers,

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 4