AH XL 1857 in 't tref l 'Het was toch een beetje een gekke situatie' Albert Heijn telt meer dan 855 winkels. Sommige zijn uniek door de ligging, andere hebben een bijzondere klantenkring of een locatie die hun iets extra's geeft. We zijn in Venlo. Bij AH XL 1857 in het Trefcentrum. I 3 Aha Plaats: Venlo Winkeloppervlakte: 4000 m2 Aantal medewerkers: 225 Aantal kassa's: 13, 9 betaalpalen, 2 kassacounters SM: Eddie Schoemacher Van oudsher gaan Venlonaren al naar 'Ut Tref. De winkelboulevard met zeker vijftig winkels is een begrip in de omgeving. Sinds 2009 is er een AH XL gevestigd. Omdat het bestemmingsplan enkel toestemming gaf voor de vestiging van één winkel op deze locatie, opereerden alle winkeliers in het centrum onder één naam en logo: Tref. ASM John Mikkers: 'Al het Bonusmateriaal was afgeplakt. We hadden Tref-boodschappentassen, diepvriestassen en folders die via een aparte drukkerij werden aangeleverd. Op het algemene Tref-telefoonnummer belden klanten ons ook om een afspraak te maken met de kapper...' De meeste klanten wisten wel dat zij boodschappen deden bij Albert Heijn, maar in de communicatie mocht dat niet blijken. De salarisstroken? 'Gewoon van Albert Heijn hoor', lacht John. Met het verruimen van de regels rond het voeren van merken, logo's en overige communicatie in het Trefcentrum dit jaar zijn de collega's in Venlo direct begonnen met het loshalen van de Tref-logo's. Twee zuilen van een meter of zes, zeven hoog met daarop de logo's van alle winkels in het centrum markeren de entree. Ook binnen is AH XL goed zichtbaar. Er zijn Albert Heijn- tasjes, badges en Bonusmateriaal. 'We zijn flink Bonuskaarten aan het verstrekken, ook aan de trouwe Duitse klanten die ons al sinds jaar en dag weten te vinden. Nu alleen de Albert Heijn-vlag nog.' I John Mikkers (42), I ASM: We organiseren I veel proeverijen, hebben een extra groot non-food J assortiment en een pre- A H sentatie van 75 m2 arti- I kelen op grote verkoop- I tafels Zo'n 30 procent m van onze klanten komt uit Duitsland. Vandaar ook de 14 meter Duitse koffie en een extra presentatie van Duitse bieren. Populaire pro ducten bij onze oosterburen zijn verder chips, hagelslag, kaas en blikjes fris. Ook ons uit gebreide barbecueassortiment valt in goede aarde.' Julia Schafer (23) uit Oberhausen, Duitsland: 'Mijn vriend en ik komen hier twee keer per jaar. We kopen vooral koffie en cacao, dat is hier goedkoper dan thuis. Hagelslag en chocolademelk, heerlijk. Een bezoekje aan Albert Heijn is voor ons een lekker dagje uit.' Co van Beek (53) Teamleider Verkoopklaar: 'Ik heb in vele winkels gewerkt en vele functies ge had. Sinds een jaar werk ik hier. Mooi dat we weer onze vertrouwde naam en logo mogen gebruiken. Het was toch een beetje een gekke situatie, Albert Heijn onder het Tref-logo. We zijn stilzwijgend over gegaan. Met het AH-logo op onze tassen en jassen trekken we vast nog meer klandizie.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 3