wie is wie De vlag kan uit Het jaar 1964 Op 27 mei 2012 bestaat Albert Heijn 125 jaar. In aanloop naar dit jubileumjaar plaatsen we iedere maand een foto waarvan gegevens nog ontbreken in het archief van Stichting Albert Heijn Erfgoed. Ditmaal de opening van AH 1036 aan de Talingweg 169 in Apeldoorn. Erfgoed: hans.blekkenhorst@ahold.com. De gegevens worden Wie staan er op deze foto? Mail je reactie naar Stichting Albert Heijn verwerkt in het museumregistratiesysteem. Drie ervaren collega's van AH 1529 in Kampen zijn samen geslaagd voor de opleiding teamleider verkoopafhandeling. Een knap staaltje carrière maken in Kampen. 7 Aha Heijn sr. de NV Formosa, Maatschappij tot Exploi tatie van Lunchrooms en Restaurants, op. Formosa werd een befaamde plek voor theedrinkende en taartjes etende dames in Amsterdam. Vestigingen in Den Haag, Hilversum en Utrecht volgden. Eind 1969 waren ze allemaal gesloten. De opening van de eerste Centrale Slagerij aan de Nozemanstraat in Amsterdam. Deze slagerij was vooral bedoeld om de winkels in Amsterdam en directe omgeving te voorzien van vers vlees. Apeldoorn Formosa in Utrecht sluit. In 1923 richtte Albert Kijkje in het archief Het archief van Stichting Albert Heijn Erfgoed is, alleen voor Ahold-medewerkers én op afspraak, te bezichtigen van oktober 2011 t/m april 2012 op dinsdag en op woensdag van 10.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 14.30 uur. Mail naar: hans.blekkenhorst@ahold.com. HET IDEE Anita Wouters (45): We werken allemaal al twintig jaar bij Albert Heijn en hebben in de jaren verschillende functies gehad zoals management-assistent (MAS), assistent afdelingsmanager (AAM) en drogist. Het idee om deze opleiding te gaan volgen kwam van onze SM Jan Wever. Met zijn honderd procent steun zijn we geslaagd.' DE UITVOERING Anke Melsen-Bol (60): 'Op cursus in Amersfoort zaten we in een klas met twintig collega's. Allemaal in de leeftijd van achttien, negentien jaar. Gaat dit wel werken, vroegen we ons bij de start af. Maar het is aan weerszijden goed bevallen. Voor ons was het prettig om met jongere collega's te werken en wij brachten weer veel ervaring in. Vijf volle dagen cursus en tal van winkeltrainingen volgden. Heel intensief en heel leuk. We kijken nu weer met nieuwe kennis tegen dingen aan en hebben als teamleider meer invloed in het werk, bijvoorbeeld bij het begeleiden en opleiden van medewerkers.' HET RESULTAAT Alie Rietman-van der Wolde (59): 'Jeugd komt en gaat. Wij zijn een stabiele basis in de winkel. Dat is belangrijk want het geeft meer houvast in je bezetting en helpt bij het op bouwen en onderhouden van persoonlijk klantencontact. Hoe oud je ook bent, je kunt altijd nog leren. Dus, geef ook oudere collega's de kans om uit hun vaste stramien te stappen en een nieuwe uitdaging aan te gaan. Het is goed voor de medewerker en goed voor Albert Heijn.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 7