DAT VINDEN WE BELANGRIJK VEILIGER De Ondernemingsraad is blij met de door Ahold Transport ingezette stappen op het gebied van maatschappelijk verantwoord ondernemen. 'Er is nog veel winst te behalen.' Francis Bak 'Een goede buur zijn' Aha 6 nog lang niet uitontwikkeld en leveranciers doen er alles aan om de capaciteit te vergro ten. Ahold Transport heeft vertrouwen in deze techniek om volgend jaar de elektrische vloot van Albert.nl uit te breiden naar dertig voertuigen. HYBRIDE Een vrachtwagen die zowel op diesel als op elektriciteit kan rijden. Vanaf oktober rijdt er in de regio Den Haag zo'n vrachtwagen van vervoerder St. van den Brink. Het voer tuig wordt dagelijks ingezet voor de distribu tie naar Albert Heijn-winkels. Zodra hij in de stad komt, schakelt de chauffeur de vol ledig elektrische aandrijving aan. DUAL FUEL Weer iets nieuws: een vrachtwagen die ge- lijktijdig op diesel en op vloeibaar gas kan rijden. Momenteel rijden er twee van zulke voertuigen in de regio Zwolle: trekkers van de vervoerders Dasko en Wezenberg. Vaak ligt de eindbestemming van een trans port in een stadscentrum of dorpskern. Nu houden de planners bij het maken van de routes al rekening met de schooltijden: voor opening en na sluiting van een schoolgebouw rijden er zo weinig mogelijk vrachtwagens langs. Maar de vrachtwagens zelf kun nen ook nog wat veiliger. Dat blijkt wel uit het ontwerp van de nieuwe vloeibaar gas- vrachtwagens waar firma Simon Loos mee rijdt. De lagere cabines hebben extra grote raamoppervlakken waardoor de chauffeur vele malen beter zicht en direct oogcontact met voetgangers en fietsers heeft. DE TOEKOMST Hoe vrachtwagens er in de verre toekomst uitzien en op welke brandstof zij zich dan zullen voortbewegen blijft een vraag. Ahold Transport en de vaste vervoerders staan duidelijk niet stil als het gaat om de ontwik keling van voertuigen die niet alleen schoner, stiller, zuiniger en veiliger zijn, maar die ook op een zo efficiënt mogelijke manier worden ingezet. Aangezien innovaties geen eindpunt hebben, zal de route ongetwijfeld nog worden bijgesteld, maar we zijn in ieder geval al goed op weg. Francis Bak: 'De Ondernemingsraad vindt maatschappelijk verantwoord ondernemen erg belangrijk. In dit kader is het natuurlijk mooi om te zien dat we bij een bedrijf werken die hier toch z'n beste beentje voor probeert te zetten. Vooral met transport is ook naar ons idee nog veel winst te behalen. Door je transport zo efficiënt mogelijk in te zetten zorg je er voor dat het milieu zo veel als mogelijk kan ervoor worden ontzien. Bijkomend voordeel is natuur lijk dat je kosten ook omlaag gaan. Als er tevens nog manieren zijn om de binnensteden te ontlasten tijdens de belevering dan is dat natuurlijk hartstikke mooi, omdat je als bedrijf hierdoor ook een positieve bijdrage kan leveren aan de leefbaarheid in de steden. Albert Heijn wil tenslotte ook een goede buur zijn.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 6