op de kop van Albert Heijn telt meer dan 850 winkels. Sommige zijn uniek door de ligging, andere hebben een bijzondere m klantenkring of een locatie die hun iets extra's geeft.__ Dit keer bekijken we het bijzondere pand van AH 1338 in de Amsterdamse Spaarndammerbuurt. 'Er is hier altijd wel reurini 3 Aha Plaats: Amsterdam Winkeloppervlakte: 750 m: Aantal medewerkers: 110 SM: Nick Geurtsen De Amsterdamse Spaarndammer- buurt is de afgelopen jaren flink opgeknapt en heringericht als aantrekkelijke winkel en woonomgeving. Vier jaar geleden is op de kop van de Spaarndammerdijk een bijzonder pand gerealiseerd dat plaats biedt aan twintig woningen, een koffieshop, ateliers, een parkeergarage en een Albert Heijn-winkel. Architectenbureau Marlies Rohmer won voor het ontwerp van het gebouw de Zuiderkerkprijs 2007. Met de komst van het gebouw verhuisde AH 1338 van het midden naar het begin van de straat. Daarmee veranderde naast de ligging ook de functie van winkel. De 'buurtsuper' werd een wijkwinkel met klanten uit verschillende buurten. En dat versnelde de groei van de winkel. 'In rap tempo is de omzet meer dan verdubbeld', vertelt SM Nick Geurtsen. In het nabijgelegen Houthaven-gebied worden de komende jaren tweeduizend woningen gebouwd en de Spaarndammerbuurt komt weer direct aan het water van het IJ te liggen. De toekomst van AH 1338 ziet er rooskleurig uit. SM Nick Geurtsen (28) We zitten in een kinder rijke buurt met veel ver schillende culturen en het Westerpark op steen worp afstand. Studenten die aan de overkant van de weg in zeecontainers wonen zijn bij ons klant, maar ook ouden van da gen komen nog bij ons over de vloer. Er is hier altijd wel reuring. De bouw bij de Houthavens is pas hervat. Zodra die woningen gereed zijn hebben we er weer een heel nieuwe groep klanten bij.' Najee Donk (23), medewerker verkoopklaar: 'Een jaar werk ik hier nu en het bevalt me goed. Ik maak graag een praatje met klanten, met elke klant maak ik contact. Daar gaat het om toch! Ik woon hier zelf ook en het is een gezellige kleine buurt waar iedereen elkaar kent. En dat in een grote stad als Amsterdam.' Eveline Bloemendal (20), klant 'Dit is een fijne winkel met een herkenbaar assortiment. Als ik werk haal ik hier vaak lunch met mijn collega's. Vandaag melk met een pistoletje en beleg. Ik studeer Media- informatie en Communicatie en woon in een andere buurt in Amsterdam. Daar ga ik ook gewoon naar Al bert Heijn hoor Ik ben een tevreden klant'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 3