In totaal werken er zo'n 460 Wajongers bij Albert Heijn. Het merendeel van henj heeft een verstandelijke beperking, zoals het syndroom van Down. Maar we hebben ok jongeren in dienst die een fysieke beperking hebben, bijvoorbeeld door een spierziekte. Daarnaast zijn er collega's van wie je in eerste instantie misschien niet 1 zou denken dat zij ook gebruikmaken van de Wajong-regeling. Zo iemand als Ellen Herben bijvoorbeeld. 'De afgelopen vier jaar heb ik veel geleerd. Laatst mocht ik zelfs een nieuwe collega opleiden. Echt leuk, om kennis over te dragen.' Ellen Herben, medewerker VK: 10 Ellen, 22 jaar, is medewerker Verkoopklaar. Haar favoriete taak is codeboeken checken Een fout maakt ze eigenlijk nooit. Dat komt waar schijnlijk ook omdat ze de neiging heeft om de codeboeken telkens opnieuw te controleren. dk wil gewoon echt zeker weten dat het klopt', zegt ze lachend. Vteranderingen Ellen heeft een vorm van autisme. Mensen met autisme hebben meestal hulp nodig met com municeren en in het omgaan met gevoelens. Ze werken veel in herhalende patronen en hebben houvast aan duidelijke regels. Mark Koudstaal heeft Ellen in de negen maanden dat hij nu supermarktmanager is bij AH 1250 goed leren kennen. dn het begin vond ze het volgens mij best lastig, een nieuwe supermarktmanager die veel zaken ook nog op een andere manier organiseert. Nu hebben de meeste mensen wel moeite met veranderingen, maar zij heeft iets meer tijd nodig om aan een nieuwe situatie te wennen. Dat duurde ongeveer drie tot vier maanden. Maar op dit moment straalt ze weer rust uit. Het gaat erg goed en ik ben blij dat ze hier werkt.' Ook Ellen is erg blij met de kans die zij heeft gekregen: De collega's zijn heel vriendelijk en de klanten ook. Ik werk altijd in een vast team. Dit is echt een fijne winkel, niet te groot en niet te klein. Voor mij is dat precies goed.' Kracht en talent Albert Heijn, UWV en USG Restart werken samen bij begeleiding van medewerkers met een Wajong-status. Gemiddeld eenmaal in de drie weken bezoekt een jobcoach van USG Restart de winkel om de voortgang met Mark en Ellen te bespreken. Bevalt de samenwer king? Zijn er nieuwe taken mogelijk? De coaches kennen de Wajongers en hun achter grond en begeleiden ze in hun groeiproces. Elke Wajonger heeft zijn eigen kracht, talent en tempo van werken. Maar dat geldt natuurlijk voor elke medewerker: iedereen heeft zo zijn capaciteiten en beperkingen.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 10