week. Deze maand neemt ze afscheid. Als we W/TL bellen voor een interview vertelt ze dat ze eigenlijk wel erg druk is. Het is maandagochtend, verlate leveringen komen binnen en die moeten er eerst JH uit. Bellen jullie morgen terug? Het typeert haar gedrevenheid en inzet. Een klein portret Je eerste werkdag. Hoe was dat? Hoe blijf je zo lang gemotiveerd? je nu doen? De directeur kwam langs? Aha 6 'Ik heb een cursus om gaan met de computer gevolgd; ik speel graag kaartspelletjes op de pc. En ik ga binnenkort voor het eerst naar het buitenland: Euro Disney in Parijs. Ik zal het contact hier wel missen en kijk nu al uit naar de verbouwing van de win kel dit najaar. Dan wil ik graag nog een handje meehelpen.' 'Ik was 15 jaar toen ik startte bij een bedie ningszaakje van Simon de Wit. Ik was erg nerveus maar ik vond het werk al gelijk leuk. Je moest toen alles nog zelf afwegen. Suiker, bloem, bruine bonen, spliterwten. Twee ons af wegen en in een zakje verpakken was toen nog heel gewoon. Klanten kwamen er voor gaspen- ningen, betaalden met halve en hele centen en de winkel was niet groter dan de voorkamer Toen de Simon-winkel een Albert Hejn-winkel werd ging ik als assistent afdelingsmanager aan de slag.' Wil werkte in zeker zes winkels, van Leiden tot Den Haag. In de Scheveningse Neptunusstraat was ze enige tijd eindverant woordelijk voor de hele winkel en bij AH 1393 in de Sumatrastraat schrijft ze nog steeds het meeste aantal colli op haar naam. 'Ik ken mijn eigen krachten niet', lacht Wil. 'Door geen hekel aan dingen te hebben. Je wordt ouder en je kijk op het leven verandert maar mijn wil om te werken is nooit veranderd. Ik blijf een knaller.' Niet zo gek overigens, want Wil komt uit een familie van werkers. 'Mijn broers en ik werken al jaren voor dezelfde baas. Een broer werkt bij de krant, de ander werkt in het openbaar vervoer. Mijn moeder werkte nog tot haar vierenzeventigste jaar.' 'Ja, Cees van Vliet (foto boven rechts) kwam me persoonlijk een bos bloemen brengen. Wat een aardige man. En SM Sasja de Rujter (foto boven links) is ook een schat. Ze staat altijd voor de mensen klaar' Dat ook klanten Wil zeer op prijs stellen blijkt. 'Ik kreeg van een heel klein vrouw tje laatst een flesje parfum voor mijn afscheid. Dat waardeer ik enorm.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 6