Greets Greets is een van de FanMakers. Het zijn kaartjes met leuke opdrachtjes om medewerkers bewust te maken van het contact dat ze met klanten hebben. Zoals: Hoeveel blauwe ogen heb jij gegroet? Vandaag geef je 10 klanten een compliment Begroet vandaag eens anders dan dat je normaal doet 5 Aha behulpzaam. Wel zo prettig! Liesbeth van Veen (links) en dochter Mar lies Rood, klanten AH XL 1385 Alkmaar: 'Ik haal hier alle ingrediënten voor lekkere Allerhande-recepten. Als ik iets niet kan vinden loopt er altijd wel iemand met me mee. Niet opdringerig maar vriendelijk en FAN-BUTTON Via een aparte button op AH Plaza kunnen winkelmedewerkers alles lezen over Fans Maken. Ook komt Fans Maken terug in de Winkelwedstrijd van dit jaar (Etappe 8). Daarin wordt voor het eerst het aantal fans per winkel door een onderzoeksbureau gemeten. FanMakers, middelen die helpen om de doelstelling te bereiken. FanMakers voor Begroeten zijn al beschikbaar, voor Helpen en Inspireren worden aparte FanMakers ontwikkeld. Maar... hoeveel hulpmiddelen er ook zijn, uiteindelijk zijn het de mede werkers die het verschil maken! bpijfotltn 'Klanten durven uit zichzelf niet zo snel te zeggen wat ze over de winkel vinden. Met de FanMeter (een van de vijf FanMakers, red.) kunnen ze dit snel en simpel laten weten door een balletje in de buis te gooien. De buis voor tevreden klanten zit meestal bomvol,' vertelt John Degenkamp, TL VA bij AH XL 1385. 'Sinds een tijdje hebben wij ook zelfscan, een mooi contactmoment. Medewer kers vragen bijvoorbeeld of alles gelukt is met de scanner en of klan ten alles hebben kunnen vinden. Een klant vertelde laatst dat er heel vaak "goedemorgen" gezegd was. Dat geeft aan dat we goed bezig zijn, maar het moet natuurlijk niet te veel van het goede worden.' 'Goed klantcontact is een wisselwerking,' zegt caissière Monique Bockweg, AH XL 1385 Alkmaar. 'Als jij vriende lijk en behulpzaam bent zijn klanten dat vaak ook. Ik vind het heel belangrijk om altijd beleefd te blijven. Gebeurt dat niet dan attendeer ik mijn collega's hierop. Is er een actie met 'tweede product gratis' dan laat ik het de klant bij de kassa weten. En zie ik dat een van de vaste klanten naar de kapper is geweest, dan geef ik een compliment. We hebben een goed team en de sfeer is goed. Dat straal je uit en helpt bij leuk contact met je klanten.' helpen Inspireren

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 5