1 Dorien Burgers: 'Behoud is de basis van werven' Thijs de Vries Veel collega's werken al jaren naar tevredenheid bij Albert Heijn. Toch kennen we net als andere supermarkten een hoog verloop. Een derde van onze medewerkers stapt binnen twee maanden weer op. Vooral kortparttimers. 'Daar kunnen we wat aan doen', vertelt Dorien Burgers, Consultant Employer Branding. Aha 12 De zomervakantie is voorbij, veel jonge ren gaan weer naar school en daarmee vertrekken weer veel collega's. 'Ja, maar dat geldt niet alleen voor de zomerperiode. Van de 55.000 kortparttimers die bij ons werken, verlaten 36.000 ons weer binnen een jaar. Een derde van alle medewerkers stapt zelfs binnen twee maanden na de eerste werkdag weer op.' niet te doen. Een verloop van twintig procent is werkbaar en zelfs wenselijk. Het laat de deur open voor nieuw talent en je kunt blijven sturen op een maximale bezetting.' Is er een oplossing? 'Uit interviews met me dewerkers is gebleken dat persoonlijk contact een cruciale rol speelt in de beslissing van medewerkers om wel of niet bij Albert Heijn te blijven. Waarom blijf je ergens langer werken? Als je het gevoel krijgt dat jij er toe doet. Je iets kunt leren en je eigen kwaliteiten kunt ontdek ken. De uitkomsten van de interviews hebben we vorig jaar meegenomen in een plan waarin we koersen op meer betrokkenheid en persoon lijk contact bij medewerkers. In dat plan is een belangrijke rol weggelegd voor de teamleider.' Dat loopt in de kosten. Nieuwe medewer kers werven en inwerken kost heel veel geld. Naast het kostenaspect heeft een hoog ver loop grote nadelen voor de samenwerking op de winkelvloer en daarmee je winkelresultaat. Nu hoort een stevig verloop wel bij het werk in een supermarkt. Maar tachtig procent ver loop, en dat komt voor in sommige winkels, is

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 12