zomer mm Oumar Senou (3 Natalie van den Broek (34) 3 - 'V g je niet Wb-„ Magazijnmedewerker, DC Pijnacker Dit mag je niet missen! 'Pays Dogon, het dorp waar ik vandaan kom. De Dogon staan bekend om hun maskerdansen en wonen langs de klif van Bandiagara met veel baobab-bomen. Toeristen maken hier trektochten en overnachten in de dorpjes op de daken van de huizen. De moskee van Djenné mag je niet mis sen, het is het grootste lemen gebouw ter wereld. In een paar dagen vaar je over de rivier de Niger naar Timboektoe. Jawel, Timboektoe bestaat echt! Het is een oude karavaanstad in de woestijn. Je kunt er op een kameel woestijn- tochten maken en overnachten bij de woestijnbewoners, de Touareg.' 'Gierst is de basis van vele gerechten: couscous, poffertjes en töh: een stevige pap met een saus van baobab-blad. Van gierst maken we ook, Dolo. Dit drinken we samen uit een grote kalebas. Sap met gember en tamarinde is ook erg lekker.' 'Frans is de officiële taal, maar slechts een klein deel spreekt het. Iedere bevolkingsgroep heeft zijn eigen taal. Er zijn zo'n 31 verschil lende talen en Bambara wordt het meest gesproken. Er zijn veel heilige plaat sen, symbolen en voorwerpen. Die mag je niet aanraken. Neem daarom een gids mee. Mali is muziek. Een aantal artiesten: Salif Keita, Habib Koité, Amadou et Maryam en Ali Farka Touré.' Salif Keita - Tomorrow Assistent HR Stores, HK Zaandam Dit mag je niet missen! 'De glass bottom boat bij Grand Case (aan de Franse kantj. Door de bodem van deze boot kun je schildpadden, vissen, pijlstaart roggen, kwallen en zeesterren zien. Bij Loterie Farm kun je abseilen, door de bergen wandelen en genieten van het uitzicht en de frisse lucht. Jetskiën en parasailen kan ook; er zijn golven genoeg en er is wind zat! Het helderblauwe water geeft je superveel snorkelplezier.' 'Mango's en de vrucht zuurzak. Johnnycakes (broodjes van maïsmeel) en funchi (gerecht met basis van maïsmeel). Spareribs met gebakken rijst, aardappelsalade of macaroni pie. Mmm. En drinken? Fruit punch een shake gemaakt met fruit. En root beer, een kruidige frisdrank met vanille, zoethout, muskaatnoot en anijs. Zonder of met alcohol en caffeïne.' 'De bijnaam van het eiland is the Friendly Island. Het eiland kent een Frans en een Nederlands deel. Aan de Nederlandse kant wordt voornamelijk Engels gesproken. Je kunt met euro's betalen, maar betalen met US dollars is gunstiger. Qua insecten valt het erg mee. Je hebt er kleine hagedissen en salamanders. Het is een echt zon-, zee- en strandparadijs.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 9