Winkels Vragen en resultaten is. Jammer.'l 'Geef aan waar je blij van wordt. Wat kan ik en wat wil ik?' 15 Aha NIELS VAN POELGEEST, TL VK, AH XL Rijswijk: 'Ilk heb bijna overal een voldoende voor gegeven. Uitschieters naar boven of beneden zaten er niet bij. Dat lijkt me ook wel een goede weer gave van de situatie in de winkel. Toen ik elf jaar geleden als part timer begon, kon ik zonder probleem ingeroosterd worden en ook zelf spontaan een klus oppakken. Dat is nu anders: alles is nu op cijfers en uren gericht. Ik zie dat de jonge garde minder betrokken is. Jammer. Komt het door de zakelijkheid of is het de tijdsgeest? Wat dat betreft, ben ik erg benieuwd naar hoe zij het MBO hebben of zouden hebben ingevuld.' De respons is dit jaar gestegen van 50% naar 62%. Over zaken als doorgroeimogelijkheden en voldoende de tijd hebben om het werk ge daan te krijgen, zijn de winkelmedewerkers een stuk kritischer. II De betrokkenheid is met vijf procent gedaald naar 73%. II De klant staat voor bijna elke respondent centraal: 95% zegt in alle werkzaamheden de klant voor ogen te hebben. II 84% voelt zich goed en eerlijk behandeld op het werk. II 79% voelt zich gewaardeerd door de leiding gevende wanneer hij of zij het werk goed heeft gedaan. De leiding neemt geopperde ideeën en suggesties serieus. II 63% is positief over mogelijkheden om zich zelf te kunnen ontwikkelen. II 74% vindt dat er genoeg tijd is om het werk goed te doen. Vorig jaar was dit 79%. II 63% heeft het gevoel een passend salaris te krijgen. In navolging van de winkels is de vragenlijst voor het hoofdkantoor en de distributiecentra dit jaar flink ingekort. De vragen zijn duidelijk geformuleerd en waren uitsluitend online in te vullen. Alle winkels, DC's en het HK ontvangen posters met daarop hun uitslag. 1 1 INGRID SIBBEL, themacoördinator op de marketingafdeling, HK Zaandam: 'Om te vreden te zijn en betrokken te blijven, is het han dig als je aangeeft waar je blij van wordt. Wat kan ik en wat wil ik? Dat heb ik altijd gedaan. Mijn managers stonden er gelukkig voor open en ik heb alle functies met plezier vervuld. Er is veel mogelijk bij Albert Heijn. Het is een kansrij ke organisatie met altijd nieuwe uitdagingen en volop dynamiek. Zo sluit ik binnenkort aan bij het projectteam 125 jaar AH. We gaan het jubi leum voorbereiden dat volgend jaar plaatsvindt. Ik kan mijzelf echt wel plaatsen in de categorie betrokken medewerker.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 20