mbo DC's HK Hoe betrokken ben jij bij het werk? Voel jij je betrokken^ bij Albert Heijn? Ruim vijftigduizend medewerkers hebben het medewerkersbetrokkenheidsonderzoek (MBO)^^^B ingevuld. Dit zijn de Aha 14 r Elk jaar meten we jouw betrokkenheid. Betrok kenheid laat zien in hoeverre jij je verbonden voelt met het werk en hoezeer jij je daar voor in wilt zetten. Het medewerkersbetrokkenheidson- derzoek (MBO) is een belangrijk meetinstrument voor onze organisatie. Het brengt de beleving die we hebben bij het werk en de organisatie in beeld. En het geeft aan welke factoren bijdragen aan een optimale prestatie. De resultaten wor den gebruikt om verbeteringen aan te brengen. Ruim 80% van de dc-medewerkers vulde de vragenlijst in. II 68% voelt zich betrokken bij het werk en is hierover positief tot zeer positief. II 68% is tevreden over de leidinggevende. Een stijging van maar liefst twaalf procent. II Slechts 53% is positief over de 'ontwik kelingsmogelijkheden'. En 24% is hierover helemaal niet positief. II 62% vindt dat er genoeg tijd is om het werk goed te doen. II 67% heeft het gevoel een passend salaris te krijgen. Het percentage respondenten op het hoofd kantoor is gestegen van 47% in 2010 tot 78%! II 91% voelt zich betrokken bij Albert Heijn II 86% ervaart een klantgericht werkklimaat. Dit is een mooi percentage en opmerkelijk hoog voor een hoofdkantoor. Leuk om te weten: met klanten worden niet alleen de klanten in de winkel bedoeld. Voor sommige afdelingen zijn ook de winkels en de dc's klanten. II 89% vindt het gemakkelijk en prettig samen werken met zijn of haar collega's. II Het salaris? 72% is hier tevreden over. NOUR ABDERRAHMAN, procescoördinator T-iple O, DC Pijnacker: 'Dit jaar was ik kriti scher dan voorgaande jaren, vooral over de nieuwe organisatie. Er is voor mijn gevoel te weinig naar onze mening gevraagd. Dat is erg frustrerend. Ik ben jong en zit boordevol energie en ideeën. Mijn teamleider adviseer de me om alles alleen nog maar positief te bekijken... En weet je: hij heeft gelijk! Boos heid en irritatie kosten onnodig veel energie. Die energie kun je beter gebruiken om een probleem op te lossen. Bijvoorbeeld door eerlijk en openhartig het gesprek met elkaar aan te gaan.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 19