I Op 1 maart is het nieuwe managementteam van Albert Heijn van start gegaan. Algemeen directeur Cees van Vliet vertelt ons voor gaan. 9 Aha en meer tevreden klanten die vaker terugko men. Onze collega's van distributie en reple nishment werken dagelijks aan een excellente service. En ook op het hoofdkantoor wordt hard gewerkt om de klant beter te begrijpen én daar naar te handelen. Dat doen we door vragen van klanten serieus te nemen maar ook door geheel nieuwe onderzoeksmethoden in te zetten die ons verbeterde inzichten ge ven. Die inzichten gebruiken we bijvoorbeeld om winkels en het assortiment beter af te stemmen op de lokale klant en de karakteris tieken van de winkel.' De juiste keuze 'Keuze blijft een belangrijk onderdeel van ons merk. We zullen steeds blijven werken aan vernieuwing van het assortiment. De intro ductie van Non Food en de recente introduc tie van Kook- en Maaltijdgemak zijn daar voorbeelden van. Vers blijft een belangrijk visitekaartje. Smaak, keuze en verrassende combinaties, daar willen we ons in onder scheiden. Daarbij verliezen we de juiste prijs nooit uit het oog. Sinds een aantal maanden hebben we te maken met flinke grondstof prijsstijgingen. Het verhogen van prijzen is regelmatig onvermijdelijk. Dat willen wij niet en dat wil de klant niet. We zullen dan ook steeds de prijzen van de concurrent scherp in de gaten houden zodat we naar de klant steeds ons motto kunnen waarmaken: "Ook voor de prijs naar Albert Heijn." Onze manier van werken 'Om te kunnen blijven investeren in winkels en in nog meer voordeel voor klanten, blijven we werken aan kostenverlaging. Het versim pelen van processen is daar onderdeel van. De inzet: een slimme keten waarin we efficiënt samenwerken om tot het beste resultaat te komen. Elke dag, alles wat we doen een klein beetje beter doen. Op verantwoorde wijze, met oog voor de gezondheid van de mens, de herkomst van onze producten en de impact op het klimaat. En met respect voor de ge meenschappen waarin we werken. We zijn blij dat we hier als team, samen met de klantge richte medewerkers, onze verantwoordelijk heid in kunnen nemen.' Omdat het bij ons prettig winkelen is, of omdat hij of zij vindt dat er geen andere keuze is? Welke emotionele waarde hecht de klant aan onze winkels, aan ons merk? We willen van klanten fans maken. Een fan van Albert Heijn is een trouwe klant die ons aanbeveelt bij anderen en die ons waardeert met een acht of hoger. We willen er in 2015 een mil joen fans bij. Dat betekent één fan per winkel, per dag. De vooruitgang die winkels hierin boeken gaan we regelmatig meten. Met je team de meeste fans binnenhalen: dat is waar we samen voor gaan.' Luisteren naar klanten 'Om het contact met klanten te verbeteren willen we beter naar hen luisteren. In de winkels wordt al langere tijd aan het klant contact gewerkt. Klanten begroeten, een fijne dag wensen en even meelopen om de weg te wijzen. Je krijgt er veel voor terug. Een pret tige winkelsfeer, geïnspireerde medewerkers

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 14