zomer Tatiana Ramirez-Bedoya (27) Marly Delgado Monteiro (27) Junior Product Information specialist Kwaliteit, HK Zaandam Dit mag je niet missen! 'Ik kom uit het koffiegebied van Colombia. Zondag is hier een drukke marktdag. Dan komen de koffieboeren naar de dorpen voor een dagje uit. Jericó is ook mooi. Een kleurrijk dorpje tussen Risaralda en Antioquia. En dan Medellin: de stad van de eeuwige lente. Mijn lievelingsstad. Mooi, leuk, hip, cultureel. Uitgaan in Parque Lleras, leuke bars, restaurants en clubs. Je kunt er ook scherm- vliegen; "Parapenten". Valle del Cocora en Salento is een typisch dorpje en prachtig natuurgebied waar je kunt paardrijden door de vallei. Of Santa Rosa de Cabal: daar ga je naar de Termales, een warmwaterbron tussen bergen. Logeren doe je in een Hacienda del café, een hotel in een karakteristieke koffieboerderij. En dan wakker worden met de geur van verse koffie!' 'Arepa (mai'spannenkoekj, bunuelo (soort oliebol van kaasj, patacon (krokant gefrituurde bakbanaan) en exotische vruchten: zapote, tomate de arbol, guanabana, granadilla, feijoa. Eet of lunch ook eens in restaurant/ijs salon Crepes and Waffles in Medellin. Het eten is hier niet alleen lekker, je draagt ook bij aan een goed doel. Het grootste deel van het personeel bestaat uit alleen staande moeders, die worden opgeleid tot koks en serveersters' 'De beste vliegroute: Nederland - Panama en van Panama naar Colombia. Reistijd: ongeveer 16 uur. In Colombia kun je binnenlandse vluchten nemen. Reizen kan ook met auto/bus, maar houd rekening met lange reistijden. In Mario Hernandez kun je prachtige leren tassen en portemonnees kopen. Colombianen begroeten elkaar heel veel. Het is een erg gastvrij land.' Storemanager, AH to go 5810 Den Haag Dit mag je niet missen! 'De Kaapverdische Eilanden - Cabo Verde - is een groep van tien eilanden, vijfhonderd kilometer voor de kust van Senegal. Cabo Verde betekent groene kaap. De mensen zijn er heel vriendelijk en gastvrij. Het klimaat is er heerlijk met lekker veel zon. De steden Santa Maria, Mindelo en Praia moet je zeker bezoeken. Sal staat bekend op de parelwitte stranden. Het vissersdorpje Santa Maria is hier een van de toeristische trekpleisters De kustplaats Min delo vind je op het eiland Sao Vincente. Mooie stranden, leuke markten en een bruisend uitgaansleven. Santiago is het grootste eiland met de hoofdstad Praia en een drukke haven.' 'Pastel com diablo dentro: een gefrituurd pasteitje van verse tonijn, uien en tomaat. Soep en coldo de peixe, gestoofde vis met groenten en kruiden. Cachupa, een gerecht met bonen, maïs, kool en vlees of vis, moet je ook zeker proberen. Mannen drinken crogue, een sterke suikerrietdrank met zeker vijftig procent alcohol. Vrouwen nemen ponche, een mix van crogue, melk en fruitsap.' 'Het eiland Santa Lucia is onbewoond. Muziek (zoals Zouk) en dans (waaronder Funana en Pasade) is onze passie. Portugees is de officiële taal maar er wordt vooral Crioulo gesproken, een mix van Portugees en Afrikaanse talen.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 11