wie is wie De deuren gaan open 1 In dat jaar... iweioeüiiij Op 27 mei 2012 bestaat Albert Heijn 125 jaar. In aanloop naar dit jubileumjaar plaatsen we iedere maand een leuke foto uit de oude doos. Een foto waarop je medewerkers, een winkel of een bijeenkomst ziet waarvan gegevens nog ontbreken in het archief van Stichting Albert Heijn Erfgoed. Ditmaal gaan we terug naar het jaar 1981. Op de foto zie je de opening van Miro filiaal 1706 in Purmerend. Wie zijn de mensen op de foto? Mail je reactie naar Stichting Albert Heijn Erf goed: hans.blekkenhorst@ah.nl. Telefonisch kan ook via nummer (075) 659 28 08. De gegevens worden verwerkt in het museumregistratiesy steem. Hypermarkt Miro In 1971 begint Albert Heijn met een hyper- marktformule, Miro. De eerste winkel opent op 24 maart van dat jaar in Vlissingen zijn deuren. De winkel heeft een oppervlakte van 4300 m2. Het assortiment telt 3000 levens middelen en 15.000 gebruiksartikelen, ver deeld over meer dan vijftig groepen. Primeurs voor Albert Heijn zijn daarin onder andere schoenen, elektrische apparaten, auto artikelen en kampeerspullen. Bij de winkel in Vlissingen kan ook getankt worden bij een zelfbedieningsbenzinestation. Uiteindelijk telt Nederland acht Miro's. De formule blijkt niet succesvol genoeg. De omzet is prima maar de kosten blijken veel te hoog. In 1988 gaan de winkels verder als Albert Heijn-winkels. Zoek je collega's van vroeger? Of reisgenoten voor een leuke vakantie? Kijk dan op: www.aholdpensioenfonds.nl. Klik: Oud-medewerker en ga naar Opsporing Verzocht. Opsporing Verzocht heeft als doel oud-medewerkers weer met elkaar in contact te laten komen. Reageren kan zichtbaar via de website of persoonlijk via een mail naar de afzender. Albert Heijn start de beroemde reclamecampagne ''s Lands grootste kruidenier GAAT op de kleintjes letten'. Later wordt de slogan: ''s Lands grootste kruide nier BLIJFT op de kleintjes letten'. De eerste franchisenemer, de heer Abel Banus, gaat onder Albert Heijn-vlag van start met AH 8701 in Appingedam. Albert Heijn begint in Oldenzaal en Leiderdorp een AH Extra, een supermarkt met een vergroot Non-Foodpakket. Deze stap maakte al duidelijk dat Albert Heijn niet meer in de Miro- formule geloofde.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 7