zondag open ZandsmjVia het SSC ontvangen wij rechtstreeks vragen van winkels, maar ook doorgestuurde vragen van de Winkel helpdesk komen bij ons binnen. Vragen over weekprognoses van artikelen, spoorboektij- den, een themawisseling, ontbrekend pro motiemateriaal. DC's kunnen via osTicket vragen stellen, bijvoorbeeld over artikelen die zijn gevonden of artikelopbouw in de syste men. Op zondag hebben we ook tijd om een grondige call-analyse te maken en draaien we een rapportage van de meestgestelde vragen, om zo te leren van problemen.' id voor Studio Si Aha 6 Laura Kempenaar, medewerker Customer Service Replenishment 'Sinds begin maart zijn wij in staat om zeven dagen per week op basis van de actuele winkelbestellingen orders te versturen naar leveranciers. Door de ruimere openingstijden van onze DC's kunnen we met hen specifieke afspraken maken over weekendleveringen.' Flowmanager Replenishment Rob Knoester (rechts) is verantwoordelijk voor de beschikbaarheid van vlees, vis, kip en vegetarisch. Hij maakt hierover afspraken met leveranciers, zoals met Pieter de Boer, commercieel manager Seafood Parlevliet: 'Bij grote acties met gebakken vis en in het Hollandse Nieuwe-seizoen produceren we op zaterdag en leveren we dezelfde middag uit op het DC. Ook orders die we 's zondags ontvangen leveren we dezelfde dag uit. Deze producten liggen maandag al in de winkel, waardoor ze nog verser zijn.' Caissière Selena dos Santos ^H1158Rotterdam. Ik begin pas om twaalf uur. Dat is 's zaterdags wel anders, dan sta ik om acht uur al in de winkel.' Komen de klanten vandaag vooral voor croissantjes en 'vergeten' boodschappen zoals een pak suiker of koffie? 'Nee, het zijn toch de wekelijkse boodschappen. Veel bejaarde klanten uit de buurt komen even langs. Nu ze weten dat we open zijn maken ze er graag gebruik van.' Ronald Visscher, ondernemingsraad I Albert Heijn: 'De OR heeft ingestemd met de uitbreiding van roosters op zater dagavond en zondag, met de daarbij beho rende voorwaarden. Zo gebeurt het werken op zondag op vrijwillige basis. In het westen van het land zijn meer winkels 's zondags geopend dan bijvoorbeeld in het oosten van het land. Dat merken ook de DC's in hun werkzaamheden. Aan het einde van dit jaar houden we een evaluatie.' Mevrouw Hussein (39), klant: 'Een extra dag open, ik was er in het begin geen voorstander van. Maar ik vind het nu wel een uitkomst, zeker voor de vergeten boodschappen. De extra dag open heeft volgens mij ook geen nadelige gevolgen voor de buurt.' Ivan Sluijk (44), shiftleader DC Tilburg: 'We draaien op zondag met zo'n tien vaste en twintig flexmedewerkers. Op een donderdag zijn dat 250 vaste en 180 flexme- dewerkers. Dat is zeker nog een verschil. De drukte zal toenemen wanneer er meer win kels op zondag openen. Collega's van wie de partner op zondag werkt vinden het werken op zondag een uitkomst. Die vieren nu door deweeks weekend. Mij bevalt het ook prima. Met een dagdienst ben ik gewoon op tijd thuis voor Studio Sport.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 6