Zo blijf ik in beweging 5 Aha Mevrouw Van Gestel-Bunk (87), klant: 'Heb ik het 's zaterdags te druk dan doe ik zondag een boodschap. Het lijkt me ook ideaal voor mensen die op zaterdag werken. Ik kom hier bijna elke dag. Omdat ik al oud ben en ik niet zoveel kan sjouwen. Blijf ik nog in beweging ook.' Daarnaast zijn er 150 winkels waarbij het houdbare assortiment dagelijks wordt aan gevuld. Op zondag zien die winkels er nu net zo aantrekkelijk uit als op een willekeu rige woensdag. En dat moet ook.' Achter de schermen De nieuwe manier van werken heeft uiter aard gevolgen voor de organisatie. En dat geldt niet alleen voor onze winkels. Zo zijn er tegenwoordig ook op zondag medewer kers aanwezig op het hoofdkantoor. Voor alsnog gaat het om een kleine bezetting op de afdelingen Replenishment, Transport en Customer Support. Maar dat is nog niet alles: omdat leveranciers hun producten nu ook op zondag leveren, zijn er op de distributiecen tra en bij de transporteurs andere diensten en werktijden ingevoerd. Daarbij geldt dat het werken op zondag op vrijwillige basis gebeurt en uiteraard ook volgens de cao-regels wordt beloond. Noodzakelijke stappen, benadrukt Ruud: 'De meeste klanten worden echt blij als we op zondag onze deur voor hen openen, en al helemaal als ze vervolgens ook nog eens een goedgevulde winkel aantreffen.' SM Marco Schouten (45), AH 1158 In de Rotterdamse winkel centra Nesselande en Alexandrium zijn alle winkels op zondag open. Maar in het kleine winkelcen trum even verderop zijn de deuren gesloten. Behalve bij AH 1158. Sinds november is de winkel op zondag van twaalf tot zes geopend. Een rustige dag? We zien veel klanten die de drukte van andere winkelcentra ontvluchten en hier ook nog eens prima kunnen parkeren. We draaien 65 tot 70 procent boven verwachting. De zondag groeit nog steeds. Ja, de personele kosten zijn iets gestegen maar daar staat veel omzet tegenover. We krijgen vers en houdbaar binnen en starten 's maandags met een beter winkelbeeld.' Zijn de zondagleveringen gelijk aan die van reguliere dagen? 'Nog niet altijd. Je zit aan het einde van de actie week, vooral versproducten zijn dan niet altijd meer voorradig. Dat geeft nog wel eens een matig actiebeeld. Nu wordt hier op zondag relatief weinig actie verkocht, maar stel dat de actielooptijd op zondag zou ingaan, dan start je met een mooi vol beeld.' Werken op zondag. Aan animo geen gebrek? 'Nee. Bij de aftrap hebben we via een brief aan medewerkers gevraagd of ze op zondag willen werken. Iedereen had en heeft daarin alle vrijheid. Het werken op zondag is in het begin nog wel even wennen. Dan denk je: welke dag is het nu? Maar ik vind het een heerlijke dag om te werken.' Coco (21) en Megan Bruel (19), klanten: 'Het is Moederdag en wij trakteren op oven pasta en moederdagtaart. Erg lekker. Onze ouders doen bijna elke zondag boodschappen. Dat gemak past ook echt bij ons, de nieuwe generatie.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 5