zondag open doen. Albert Heijn wil voor hen graag de deuren openen. Meer dan driehonderd winkels zijn zeven dagen per week open. Dat heeft gevolgen voor onze werktijden en goederen stromen. Onlangs is achter de schermen het nodige aangepast om ervoor te zorgen dat klanten ook op zondag in een goedgevulde winkel terecht kunnen. Ruud Limmen, manager Operations Planning Integration' Elke gemeente heeft recht op twaalf koop zondagen per jaar. Als er sprake is van toe risme mogen winkels elke zondag hun deu ren openen. Daarnaast is er een bepaling die aangeeft, dat per 15.000 inwoners een winkel open mag vanaf 16.00 uur en geldt er een bepaling voor grenswinkels. Op de meeste locaties waar deze bepalingen gelden, maakt Albert Heijn hier gebruik van. Maar niet overal. Ruud Limmen, manager Operations Planning Integration: We willen klanten van dienst zijn. Als zij behoefte hebben aan een zon dagopening en er ook duidelijk potentie is, gaan we kijken wat de mogelijkheden zijn. Het gaat daarbij niet zozeer om de grootte van een winkel, maar vooral om de locatie en de rol die de winkel in een gebied vervult. Uiteindelijk moet het natuurlijk wel genoeg opleveren. Het al dan niet kiezen voor een zondagopening is altijd een afweging waarbij we kijken naar onze resultaten en vooral goed luisteren naar de wensen van onze klanten.' Nieuw ritme Achter de schermen heerste tot voor kort nog een ritme van zes dagen. Op zondag waren er bijvoorbeeld geen versleverin gen, leveranciers produceerden niet in het weekeinde en winkelmedewerkers konden bij problemen niet naar de helpdesk op het hoofdkantoor bellen. Sinds 6 maart is dit wel mogelijk: zo is de helpdesk op zondag open van 11.00 tot 1700 uur. De keten is nu in gericht op een zevendaagse operatie. Ruud is vooral te spreken over de betere beschik baarheid van verse handel. 'Op dit moment krijgen 250 winkels zeven dagen per week verse producten aangeleverd. Dit leidt tot een beter winkelbeeld en lagere afboekingen.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 4