dubbelleven B Knuffels, hartjesJ en kussens i riï In haar vrije tijd maakt Wenda Dohmen knuffels, kussens, gastendoekjes, broches, armbanden en nog veel meer. Ze maakt cadeautjes voor zichzelf om weg te geven, bijvoorbeeld als ze op kraamvisite gaat, en ze maakt cadeautjes in opdracht van anderen. Haar creativiteit kent geen grenzen. Aha 16 mm a IVï Vi I II Hoe is deze passie ontstaan? 'Ik ging een jaar of acht geleden op naailes omdat ik kleren wilde leren maken. De bestaande patronen vond ik al snel gewoontjes. Vervolgens ben ik zelf kleren gaan ontwerpen, maar ook dat was het niet hele maal. Tben ben ik overgegaan op het naaien van knuffels. Daar kon ik al mijn creativiteit in kwijt. Langzaamaan kreeg ik ook ideeën voor andere dingen.' Ik ben er zeker vijf dagen mee bezig geweest, maar het resultaat was fantastisch!' Inspireert de Non-Foodafdeling van Albert Heijn je ook? dk vind de artikelen erg leuk. Al die felle kleuren, daar ben ik gek op. De handdoe ken met bloempatroon in roze, blauw en fuchsia heb ik als kussenovertrek gebruikt. Een vilten bloem erop... Echt speciaal.' Maak je wel eens iets voor je collega's? 'Jaze ker, als een medewerker afscheid neemt dan naai ik, van oude Albert Heijn-schorten die eigenlijk weggegooid moeten worden, een beer of een poes: een blijvende herinnering aan onze winkel. En aan de jaren bij Albert Heijn.' Wat bepaalt je keuze? Jk maak alles wat ik zelf leuk vind en een beetje uniek is. Zoals stof fen hartjes aan een lintje om voor het raam te hangen. Ik doe veel met stof, kralen en pareltjes. En met oude knopen, daar ben ik wild van. Die gebruik ik om ringen en armbanden te maken. Van alle creaties maak ik maar één exemplaar.' Wie: Wenda Dohmen (40) Wat: Medewerker Verkoop, AH 1517 Beek Hoe kom je aan je inspiratie? Ik kijk veel in kinderwinkels. Daar liggen veel spullen waarvan ik denk: zoiets kan ik zelf ook maken. In brocan- tewinkels doe ik ook inspiratie op. (red. brocante is de term voor landelijke meubels en woonacces soires uit grootmoeders tijd.) Ik maak nooit iets exact na. Dat hoort niet, vind ik.' Waar: www.eeenig.nl Waar ben je het meest trots op? 'Een jongen had een virtuele knuffel ontworpen, getekend op de computer. Zijn vriendin vroeg of ik die in het echt kon maken. Dat was ontzettend moeilijk, want ik moest zelf het dessin van de stof maken.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 16