voedselbank B*u9 i r HER De voedselbank deelt onder strikte voorwaarden voedselpakketten uit aan hulpbehoevenden. Ze zijn daarbij afhankelijk van wat ze van het bedrijfsleven ontvangen. De meeste donateurs leveren producten die niet gekoeld hoeven te worden, zoals koekjes, chocola en rijst. De levering van versproducten van Albert Heijn is een welkome aanvulling. y Erik Kok Anton Willemsen 13 Aha de voedselbank duidelijke instructies gegeven en hen voorzien van koelboxen, koeltassen en temperatuurpistolen.' Drempels Na drie maanden bleek de proef geslaagd. Het ging zo goed, dat Anton aan collega projectleider Erik Kok vroeg om een plan van aanpak te schrijven voor verdere uitrol. De volgende stap: het beleveren van voed- selbanken in heel Noord-Holland. Ook hier ging de directie mee akkoord, maar Erik be nadrukt dat er wel tijd overheen ging en er wat drempels moesten worden genomen: 'Er waren al langer plannen om afgeboekte producten uit de DC's op een georganiseerde manier weg te geven. Maar Albert Heijn wil dit gedegen aanpakken om een structurele bijdrage te kunnen leveren. Het duurde ook even voordat de hele logistieke organisatie van de voedselbanken helemaal aansloot op de hoge kwaliteitseisen van Albert Heijn. Het intact houden van de koelketen is van groot belang in verband met voedselveiligheid en de kwaliteitseisen. Het logistieke proces is nu zo opgezet dat de koelketen niet onder broken wordt tijdens de reis die een product aflegt tot aan het uitgiftepunt van de voedsel- bank. Op deze manier krijgen deze producten toch een goede bestemming.' Vier voedselbanken Na Noord-Holland is inmiddels heel Nederland aan de beurt. Al vanaf begin dit jaar leveren we aan vier voedselbanken. Het gaat daarbij om leveringen van vlees, vis, kip, wild, gevo gelte en gebak aan de hoofdlocaties van de voedselbanken in Spijkenisse, Arnhem, Tilburg en Amsterdam, die alle producten vervolgens zelf weer verder distribueren naar verschillen de uitgiftepunten in de regio. De vervoerders die voor ons werken, berekenen de ritjes naar de voedselbanken niet door, dus ook zij leve ren op die manier een flinke bijdrage aan dit goede doel. Ondertussen zijn er plannen om met nog meer voedselbanken in zee te gaan. Ook is het de bedoeling dat er later dit jaar an dersoortige producten worden geleverd, zoals groente en houdbare artikelen. Confronterend Gezien de grootschaligheid van de voedsel hulp is er sinds 1 januari een landelijke pro jectleider aangesteld: Kick Max. 'Het is heel confronterend om de rijen bij de voedselbank te zien. Tegelijkertijd geeft het een goed gevoel dat we die mensen blij kunnen maken met producten die we anders zouden weggooien. Overigens is het niet zo dat elke voedselbank ook altijd iets van ons krijgt. Het gebeurt ook wel eens dat we helemaal niets overhouden. Maar in dat geval is er ook geen verspilling, en daar gaat het uiteindelijk om!'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 13