Jsibert^jn^stn^randerfc wan Nederlandse voedselbanken eenmaal bij ons afgeleverd zijn, is het dan ook onze taak om met zorg met deze producten om te gaan. Duurzame handel houdt in dat we er alles aan doen om te voorkomen dat producten onnodig worden vernietigd. De logische volgende stap? Een samenwer met de Nederlandse Voedselbanken! Duurzame handel is een van de vier MVO-pijlers waaronder Albert Heijn wil bijdragen aan een gezonde en duurzame samenleving. Als producten Aha 12 maar we Tot vorig jaar werden in onze DC's producten met een te korte houdbaarheidscode voor de verkoop weggegooid. Tegenwoordig ver zamelen de distributiecentra deze producten, die nog prima geschikt zijn voor consumptie waaronder ook vers, zoals vlees, vis en kip. Bestemming: Nederlandse voedselbanken. Nederlandse leveranciers en distributiecentra van supermarktketens houden bijna dagelijks versproducten over. Producten die kwalitatief nog prima geschikt zijn voor consumptie maar die nog een te korte houdbaarheidscode heb ben om in de winkel te kunnen verkopen. Weg- gooien is dan vaak het devies. Dat was lange tijd ook het geval bij Albert Heijn. Tot 2009. In de tweede helft van dat jaar kreeg projectleider Anton Willemsen de vraag of hij eens goed naar de 'vernietigingen' op de distributiecentra zou willen kijken. In eerste instantie ging het daarbij om het kostenaspect. 'Afboekingen kosten Al bert Heijn geld. Maar toen ik met verschillende collega's ging praten, merkte ik dat zij er ge voelsmatig ook veel moeite mee hadden om producten te vernietigen, vooral bij artikelen waarvan de houdbaarheidsdatum nog niet is verstreken,' aldus Anton. Groen licht Aangespoord door de geluiden van de werk vloer stelde Anton de Albert Heijn-directie voor om een proef te starten waarbij DC Zaandam de afgeboekte producten zou aanleveren bij de voedselbank in Zaandam. Hij kreeg groen licht en in week 40 van 2009 startte de eer ste levering met vlees, vis en kip. 'Voedzame producten die echt een welkome aanvulling zijn in een voedselpakket. Het probleem was alleen dat het allemaal goed gekoeld moest worden. Om de kwaliteit zo goed mogelijk te waarborgen hebben we de medewerkers van

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 12