Füippiine^B 'Verduurzaming ver lange adem' 'Hier wordt door lokale vissers met de handlijn gevangen.' Richard Holland, hoofd Natuurbescher ming WNF: Met een groeiende wereldbevol king die steeds meer te besteden heeft, putten we de aarde in hoog tempo uit. Natuurlijke hulpbronnen worden schaars en de rijkdom aan planten en dieren holt achteruit. Het ver duurzamen van de economie vergt een lange adem. Bedrijven met de wil om te veranderen en de invloed om hele ketens te transforme ren - zoals Albert Heijn - spelen dan een sleutelrol.' Jeroen Pietryga, directeur Marketing en Formule Albert Heijn: De wereld is zo rijk aan cultuur en natuur. Daar moeten we echt bewust mee omgaan. Op vakantie in Zuid-Afrika hebben mijn vrouw en ik een safari gedaan. Het is overweldigend om dieren in hun natuurlijke habitat te zien. Het zijn echt superdieren. We verwachten binnenkort ons eerste kindje. Dat doet je nog sterker beseffen hoe klein en tegelijk groots de natuur kan zijn. En hoe belangrijk het is om hier verstandig mee om te gaan.' 'In de verduurzamingsslag willen we zeker weten dat we het goed doen en praten we met partners die hierin experts zijn, zoals het Wereld Natuur Fonds. Het blijft niet alleen bij praten, we voeren ook uit.' Jeroen Pietryga is directeur Marketing en Formule Albert Heijn. Hij vertelt waarom we dit doen. 'Duur zaamheid is superbelangrijk. Iedereen wil immers van de aarde kunnen blijven genie ten. Willen we de aarde sparen, dan moeten we er zeker zuiniger mee omgaan. Daarom profileren we ons als een duurzaam bedrijf. We willen "goed doen" voor de natuur, voor dieren, voor de aarde en voor mensen.' Doelen en dilemma's De doelstellingen voor 2015 zijn er. Al onze eigen merk-producten duurzamer maken. Een proces dat zichzelf telkens nieuwe doelen stelt. 'Iets is nooit duurzaam genoeg. Het kan altijd nóg milieubewuster, energiezuiniger, spaarzamer.' Rond verduurzaming bestaat ook altijd een spanningsveld. Het stelt bedrijven voor dilemma's. Vertel je bijvoorbeeld dat je duurzaam bezig bent? Jeroen: 'Dat is een dilemma, inderdaad. Vertellen we niet dat we verduurzamen, dan kunnen onze klanten denken dat we er niets aan doen. Vertellen we wel dat we duurzaam bezig zijn, dan ben je nooit duurzaam genoeg.' Wij nemen onze verantwoordelijkheid 'Wij kiezen ervoor om actief naar buiten te treden. We hopen dat dit bijdraagt aan een groeiend bewustzijn op het gebied van duur zaamheid. Bij klanten, onder medewerkers, in de gehele keten. Wij nemen onze verant woordelijkheid en geven de ontwikkeling een duwtje. Het Wereld Natuur Fonds steunt onze duurzaamheidsdoelstellingen en samen werken we aan een programma dat ons gaat helpen die doelstellingen te behalen, voor de volgende generatie!' Nieuw! GeeMntonijn Albert Heijn neemt geelvintonijn af uit een vis-verbeterproject van het WNF in de Filippij nen. De tonijn wordt hier door lokale vissers vanuit kleine boten met de handlijn gevan gen. Deze vangstmethode verkleint de bijvangst van haaien, schildpadden en zeevogels en heeft geen direct nadelige invloed op het leefgebied. Het project levert inkomsten voor de lokale bevolking en draagt bij aan de duurzame ontwikkeling van de regio. Het streven is dat in 2014 de tonijn uit dit project volledig MSC-gecertificeerd is. MSC staat voor Marine Stewardship Council. Vis met dit keurmerk - herkenbaar aan het blauwe label - is gegaran deerd afkomstig uit goed beheerde visgebieden.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 11