wie is wie' De opening van Osdorp Op 27 mei 2012 bestaat Albert Heijn 125 jaar. In aanloop naar oude doos. Een foto waarop je medewerkers, een winkel of een van Stichting Albert Heijn Erfgoed. dit jubileumjaar plaatsen we iedere maand een leuke foto uit de bijeenkomst ziet waarvan gegevens nog ontbreken in het archie Dranghekken bij opening Ditmaal gaan we terug naar het jaar 1963. De opening van AH 1027 in de Amsterdam se wijk Osdorp. Wie zijn de mensen op de foto? Mail je reactie naar Stichting Albert Heijn Erfgoed: hans.blekkenhorst@ah.nl. De gegevens worden verwerkt in het museumregistratiesysteem. Thom de Veen (72) was in de periode 1963 1965 chef kruidenierswaren bij AH 1027. Hij herinnert zich de opening nog goed. 'Bij de opening was er een Spaanse week, De belangstelling was zo groot dat er bui ten dranghekken stonden en klanten be zig werden gehouden door straatartiesten en leveranciers die producten uitdeelden. Het parkeerterrein bij de winkel was nog niet klaar bij de opening. Hierdoor kon de belevering niet met de vrachtwagen bij het magazijn komen. Er lag ruim twintig meter zand tussen de vrachtwagen en de achterdeur. Gevolg: elke doos moest naar het magazijn gedragen worden via een ketting van mensen.' 1963 Albert Heijn heeft 47 broodwin kels. Van der Hoeve's brood fabriek en haar dertig winkels waren in 1960 onder beheer bij Albert Heijn gekomen. Hierdoor werd het mogelijk om tweemaal per dag vers brood aan winkels te leveren. Later werden er nog meer bakkerswinkels aange kocht. De oprichting van de nieuwe NV Albert Heijn's Brood- en Banketbakkerijen (Albro) in 1964 zette het begin in van een sanering. In 1965 waren er nog 21, in 1967 waren alle broodwin kels verdwenen. Het nieuwe DC Zaandam wordt in gebruik genomen. Opening van de Centrale Model Slagerij in Amsterdam, vooral ingezet voor de Amsterdamse winkels.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 7