1 'Het blijft spannend' Wel even wennen MOHAMMED JADDI. cockpitmedewerker DC Geldermalsen: 5 Aha DENNIS ARLAR, shiftleader DC Overijssel: De nieuwe werkwijze en organisatiestruc tuur betekende direct een verandering in ons [dagelijkse werk. We namen afscheid van hele 'afdelingen zoals Logistiek en Expeditie. Daar [zag je ineens een lege ruimte. "Gaan die nieu we stappen goed uitpakken? Is dit een goede [keuze?" Het zijn vragen die hier erg leefden onder collega's. Nu, na zes weken zie je dat we [allemaal steeds beter ingespeeld raken op de i nieuwe werkwijze en onze nieuwe roL_ Ik nam zelf afscheid van productietaken en ben me [gaan toespitsen op besturing vanuit de cock- Ipit. Daar stuur ik de cockpitmedewerkers aan en kijk ik live via de beeldschermen naar de [lopende processen. We moeten de produc tiviteitsnorm halen en ik kom meteen in ac- |tie als het werk ergens langzamer of sneller [gaat dan gepland. Alle ritten moeten op tijd |en in goede kwaliteit de deur uitgaan. Omdat [elke dag anders is, blijft dat heel spannend.' nier van werken komen. Het uitgangspunt? Iedereen zoveel mogelijk laten doen waar hij goed in is. 2009 stond geheel in het teken van het ontwerpen van de nieuwe organisatie. De conceptplannen deelden we met de onder nemingsraad. Die vroeg zich af of de leiding gevenden wel voldoende waren voorbereid op hun nieuwe, veel meer coachende rol. Ook bestond de angst dat de uitzendbureaus in de nieuwe organisatie te veel vrijheid zou den krijgen. Want de dagelijkse aansturing van de uitzendkrachten zou volledig bij het uitzendbureau komen te liggen. Met die aan dachtspunten in ons achterhoofd zijn de no dige aanpassingen doorgevoerd. De leiding- gevenden werden intensief betrokken bij alle veranderingen en er kwam een geheel nieuwe functie bij: de Supervisor Flex die voor elk distributiecentrum alles rondom de uitzend krachten coördineert. In oktober 2010 gaf de ondernemingsraad een positief advies en be gin maart van dit jaar ging de nieuwe manier van werken van start.' Wat is er veranderd in het dagelijkse werk? 'Voor de leidinggevenden is de verandering het grootst. Shiftleaders houden vanuit de cockpit de in- en uitgaande goederenstromen goed in de gaten en kijken of alle processen volgens plan verlopen. De teamleaders zijn een 'Het is wel even wennen dat er nu bijna altijd een shiftleader in de cockpit zit. We zijn con stant met hem in overleg. Ik heb daarbij nooit het gevoel dat hij boven ons staat. Tbt dusver bevalt het goed. Er is meer duidelijkheid en ie dereen weet precies wat hij moet doen. Samen zorgen we ervoor dat de inkomende, doorgaan de en uitgaande goederenstromen goed blijven lopen. En uiteindelijk zorgt die strakke aanstu ring voor een betere kwaliteit. In de toekomst gaan we kijken hoe we vanuit de besturing een nog grotere meerwaarde kunnen hebben.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 5