het hoge noorden 'Knappertjes en VLOEROf 900 m2 Albert Heijn telt meer dan 800 winkels. Sommige] zijn uniek door de ligging, andere hebben een bijzondere klantenkring of een locatie die huniets_ extra's geeft. i fe AH 8717 is de meest noordelijk gelegen Albert Heijn-winkel. 3 Aha ||r r i Uithuizen 80 5 (inclusief 1 counter/ snelkassa) Fred Weessies BIJZONDER Midden in het centrum van Uithuizen vinden we AH 8717. In 1969 is de familie Weessies hier een supermarkt begonnen, sinds 1982 doen zij dit onder de vlag van Albert Heijn. Fred Weessies: 'Tot vorig jaar beheerde ik de winkel samen met mijn broer, maar helaas is hij overleden. Nu moet ik het alleen doen en dat is best moeilijk.' De omgeving van Uithuizen, in het Gronings Oethoezen, wordt gekenmerkt door landbouw en oude landschappen. Hier vind je eeuwenoude kerken, boerderijen, molens en huizen. Uithuizen telt 5000 inwoners maar kent qua supermarkten veel concurrentie. 'Tot 2000 zaten Super de Boer en Aldi pal naast ons. Toen de Jumbo in 2000 opende, was er zo veel concurrentie dat de Super De Boer is gesneuveld en er een Lidl voor is teruggekomen. Wij zijn gelukkig overeind gebleven, door keihard te werken.' Een groot deel van de klantenkring is vijftig jaar of ouder en komt uit Uithuizen en de omliggende dorpen. Een kleiner deel werkt in de Eemshaven, een industriegebied in ontwikkeling. Kasteelmuseum de Menkemaborg en de koolzaadbloei in de maand mei trekken jaarlijks veel dagtoeristen, maar daar merkt de winkel weinig van. Naast regulier assortiment verkoopt AH 8717 ook streekproducten zoals Wieringa knappertjes en Grunneger mollebonen. ONDERNEMER FRED WEESSIES l57l: 'Voor een winkel midden in het cen trum hebben we veel ruimte kunnen creëren door omringende panden te kopen. Dit jaar hebben we 85 parkeer plaatsen gerealiseerd. We zijn altijd in ontwikkeling.' ANNETTE SCHLUKEBIR, CAISSIÈRE l40l 'Het is een echte dorpssupermarkt, heerlijk om in te werken. Je hebt veel contact met je collega's en klanten. Ik ben hier geboren en getogen en ken dus veel klanten die hier komen. In een grote stad is de afstand tussen klant en mede werker volgens mij veel groter. Dat trekt mij minder.' KLANT BOUKE HUISMAN 152) 'Ik kom hier al 16 jaar, zo'n twee a drie keer per week. Grote supermarkten vind ik niets, daar moet je altijd zo zoeken. Som mige medewerkers die hier werken, heb ben bij mijn kinderen op school gezeten, dus die ken ik goed. Ik maak ook altijd een praatje met ze. Dat is sowieso normaal in het dorp, dat je elkaar gedag zegt.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 3