De filmmaker 1 Hij filmt recepties en andere gebeurtenissen op het DC in Tilburg én allerlei evenementen in het nabijgelegen Hilvarenbeek. Maar echt vol is Jan Robbe van zijn film die zich gedeeltelijk afspeelt in de Tweede Wereldoorlog: De Graankorrel. Een document van maar liefst zeventien dvd's! VffHlmukBt>ciiilüuig llin«rv&Lm». Aha 16 Waar gaat de film over? 'Over het boeren leven in de jaren veertig en vijftig. En dan met name over twee broers in en na de oorlog. Het verhaal heb ik zelf bedacht, maar is gebaseerd op gebeurtenissen die toen echt hebben plaatsgevon den. Zoals de moord op vijf verzetsmensen en de bevrijding van Hilvarenbeek.' draaien, maar dat is niet gebeurd. Ik moet dus nog geduld hebben.' Heb je nog filmwensen? 'Ik zou ooit een film over de persoon Albert Heijn willen maken, bij de molens, en in dat winkeltje op de Zaansche Schans. Zie je, verval ik weer in vroeger...' Wat vind je eigenlijk van de commercials van Albert Heijn? 'Die acteur is grandioos. En filmtechnisch: prima, je ziet gewoon dat er vakmensen mee bezig zijn!' Tot slot: wat betekent vrijheid voor jou? 'Als je nu kijkt naar de mensen in Libië, dan wordt weer duidelijk hoe wij hier leven: zonder angst en in alle vrijheid. Dat vind ik een groot goed!' Wie: Jan Robbe (59) Wat: Magazijnmedewerker Waar: DC Tilburg Hoe ben je tot de film gekomen? "Er waren mensen die vroegen of ik een speelfilm zou kun nen maken. Daar heb ik een beetje bluffend ja op geantwoord. In de hoop dat de film ook op tv zou komen, ben ik toen begonnen.' Een hele kluif. 'Ik ben een jaar bezig geweest met de voorbereidingen: research, schrijven, acteurs regelen. Vervolgens ben ik gaan filmen. Allemaal in mijn vrije tijd, alleen en zonder geld. Uiteindelijk is het meer een serie dan een film geworden: zeventien dvd's van elk 50 minuten.' Wat was je inspiratiebron? 'Geschiedenis boeit me. En ik kijk graag oorlogsfilms. Daar heb ik thuis een kast vol van. Ik ben ook in Auschwitz geweest en in Normandië, waar de geallieer den aan land zijn gekomen. Daar heb ik de hele tijd met mijn camera rondgelopen. Ik heb het allemaal niet meegemaakt, maar de Tweede Wereldoorlog doet me wel iets.' En, wanneer komt-ie op tv? De Lokale Omroep Tilburg zou 'm in de wintermaanden

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 16