ik eet het beter Ik .eet het beter Geen rekensommen of taalopdrachten voor veel basisschoolleerlingen van groep 6 en 7 op 17 maart. De kinderen gingen 's middags aan de slag met proef- en smaak- testjes over gezonde voeding. Groep 6 deed dit met het lesprogramma 'Over de Tong', voor oep 7 was er 'TestlabBeide programma s zijn onderdeel van het platform Ik eet het beter. 'Proef jii met ie ogen, dicht het verschil tussen* melk en water? Ruim 265.000 leerlingen hebben het dit voorjaar meegedaan aan een van de Ik eet het beter-activiteiten Over de Tong, Testlab of KlasseLunch. JOGG 11 Aha Hoe werkt smaak? En hoe kunnen je smaak papillen zoveel verschillende smaken onder scheiden? Leerlingen van groep 6 kwamen erachter door het uitvoeren van proefjes in het lesprogramma Over de Tong. Een van die testjes, Proefkonijn, is bedoeld om kinderen bewuster te laten proeven en te laten merken dat niet alleen je tong bepalend is voor de smaak maar ook je neus. Proef jij met je ogen dicht het verschil tussen melk en water? Wat zit er eigenlijk in een mueslireep en hoe maak je van vers fruit een lekkere smoothie? Aan het einde van de middag weten de leerlin gen dat je pas door te proeven weet hoe iets smaakt, dat je door toevoegingen een product lekkerder kunt maken en wat de verschillen zijn tussen zout, zoet, zuur en bitter. In het testlab De Schijf van Vijf stond centraal in Testlab. de activiteit voor groep 7. Met behulp van vragen en opdrachten leerden de leerlingen dat het belangrijk is om gezond en gevari eerd te eten. Elke dag bloemkool eten is, tot verbazing van sommige kinderen, dus niet zo gezond als je denkt. Een combinatie van een maaltijd bestaande uit ingrediënten uit alle vijf de schijven is nu eenmaal het beste. In het lab werd er volop getest. Zo werd met behulp van onder meer jodium uitgevonden welk van drie soorten vruchtensap - appel, sinaasappel of grapefruit - het meeste vitamine C bevat. De uitslag? Grapefruitsap! Ook in de winkel Nieuw van Ik eet het beter dit jaar zijn de leuke gezonde activiteiten in onze winkels. Ouders, klanten en medewerkers worden zo op een actieve manier betrokken bij het aanleren van een gezond voedingspatroon voor kinderen. Op woensdag 16 maart konden kinderen hun eigen portret van fruit of een gezonde cupcake maken tijdens 'Gek op Fruit'. En op woensdag 13 april werd er een gezonde 'broodrups' gemaakt. Gezond platform Ik eet het beter, een educatief platform gericht op kinderen tussen de 4 en 12 jaar, is ontwikkeld door Albert Heijn in samenwerking met het Voedingscentrum. Onder het platform vallen lesprogramma's voor op school, thuisopdrachten en winkel activiteiten. KlasseLunch, voor groep 8-leerlingen, bestaat al sinds 2006. En in 2010 is het aanbod uitgebreid met smaak- en proeflessen voor groep 6 en 7. Nieuw dit schooljaar is een programma voor groep 8 gericht op de gezonde pauzehap, de PZHP. Albert Heijn doet jaarlijks onderzoek om Ik eet het beter te blijven verbeteren. Vorig jaar gaven leerkrachten de lespakketten gemiddeld een 8,2 als rapportcijfer en vond 90 procent van de leerlingen het heel leuk om mee te doen. www.ikeethetbeter.nl In 2010 is Albert Heijn landelijk partner geworden van JOGG. Dit staat voor Jonge ren Op Gezond Gewicht en heeft als doel gezond eten en bewegen voor jongeren (0 tot 19 jaar) gemakkelijker en aantrekkelijker te maken, met de hulp van bedrijven, scholen en de gemeente in een stad, dorp of wijk. In Utrecht is Albert Heijn al actief betrokken bij verschillende projecten en wordt eenmalig fruit geleverd aan scholen die starten met een gezond fruitbeleid.

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 11