He^ego^ne^^affiti HM» Er was een tijd dat hij in het donker in de weer was als m graffitispuiter. Tegenwoordig maakt hij acrylschilderijen, illustraties en animatiefilmpjes. Robert-Jan Brink is een ware kunstenaar onder de commercieel medewerkers.T Aha 16 Maakte je als kind al kunst? 'Ik hield altijd al van tekenen. Anderen kregen een voetbal, ik een potlood en een pak papier. Mijn schoolboeken kaftte ik met wit papier: daarop kon ik tekenen. Van de week vond ik een oud wiskundeschrift: op vier bladzijden stonden sommen, op de rest alleen maar tekeningen...' Hoe ben je bij Albert Heijn terechtgekomen? 'Na de middelbare school deed ik het Grafisch Lyceum, maar daar ben ik mee gestopt. Tachtig procent van de tijd kreeg ik vakken als Neder lands, wiskunde en natuurkunde, terwijl ik juist praktisch en creatief aan de slag wilde. Om mijn spuitbussen te bekostigen, ging ik parttime bij Albert Heijn werken.' Opdrachten? 'Ik krijg er steeds meer. Ook van Albert Heijn. Zo heb ik een illustratie gemaakt voor de presentatie van het Non-Food assorti ment voor een open dag in Zaandam. Voor me zelf heb ik een Albert Heijn-filmpje gemaakt. Ik ben altijd op zoek naar een onderwerp, en bracht zo mijn huidige functie in beeld.' Jouw stijl is nu.? 'Modern. Skylines, gebou wen, treinen, maar ook wel portretten. Niet dat ik die altijd gebruik, maar ik kan me wel vinden in strakke lijnen. Aan de sfeer die het werk uitstraalt kun je in ieder geval wel zien dat ik graffiti heb gespoten.' Heb je ook nog tijd voor andere dingen? 'Voor mijn ouders en vriendin altijd, maar zinloos tv-kijken vind ik zonde van de tijd. Elke minuut die wegtikt kan ik aan kunst besteden. Een kunstenaar in hart en nieren? Ja, zo kun je me wel noemen.' En hoe zie je je toekomst? 'Ik wil steeds meer van de kunst gaan leven. Hopelijk komt Albert Heijn me daarin tegemoet. Ik werk er nu dertien jaar, en we zijn altijd flexibel naar elkaar toe geweest, dus dat komt vast goed.' Wie: Robert-Jan Brink (27) Wat: Commercieel medewerker, AH XL 1626 Utrecht Waar: www.insu-inglu.com

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 16