1995. Gulsen, een 13-jarige scholiere, meldt zich bij AH 8733 in Druten. Ze is op zoek naar een bijbaantje. Nu, bijna zestien jaar later, is ze (assistent) teamleider Verkoopafhandeling. Maar veel opmerkelijker: Gulsen Ozdemir-Turapoglu heeft in de tussentijd een groot deel van haar familie geïnspireerd. Haar man, vader, broers, zus, oom en neef... Ze werken allemaal bij Albert Heijn. Druten is een klein plaatsje in het land van Maas en Waal. Iedereen kent iedereen, en de van oorsprong Turkse familie Turapoglu is er onder de Albert Heijn-klanten een waar begrip. Gulsen staat regelmatig in de winkel met haar broer Ibrahim en haar zus Hazal. Alpaslan, de andere broer, werkte tot vorig jaar ook in de winkel. Nu werkt hij samen met zijn vader, zwager, oom en neef in DC Geldermalsen. Gulsen: 'Onze familie maakt in het DC de bestellingen voor de winkel klaar, Ibrahim laadt de vrachtwagen uit, ik reken de boodschappen af en Hazal staat de klanten te woord bij de infobalie.' Normaliter vormen de drie familieleden bij AH 8733 slechts een klein onderdeel van het winkelteam. Maar afgelopen kerst was het trio opvallend aanwezig. 'Wij vieren geen Kerstmis en hebben aangeboden om de winkel op tweede kerstdag met z'n drietjes te runnen. Dat is toch wel het minste wat we kunnen doen. Onze collega's doen ook nooit moeilijk over onze afwijkende pauzes tijdens de ramadan.' Of zou dat komen door de zoete lekkernijen die de familie dan deelt met haar collega's? 'Voor het Suikerfeest bakt mijn moeder van alles. Vooral de baklava doet het goed, daar is ze echt een held in. Dus als de redactie van AllerHande nog een lekker Turks recept zoekt...' Veel om trots op te zijn De familieleden die Gulsen in het zonnetje wil zetten. Vlnr, boven: Zeynep, Ismail, Ibrahim, Ayhan. Beneden: Gulsen, Alpaslan, Hazal, Basri. 'Mijn vader, Ismail, omdat hij al 12,5 jaar in het DC werkt en volgens eigen zeggen de grootste Albert Heijn- fan is die er op de wereld rondloopt.' Mijn man, Ayhan, omdat hij sinds oktober 2010 ook in het DC werkt en hij nu eindelijk thuis met ons kan meepraten.' Mijn broer Ibrahim (23), omdat hij in deze winkel als magazijnmedewerker is begonnen en inmiddels ook leiding geeft op de winkelvloer.' Mijn zus Hazal (24), omdat zij achter de infobalie staat, heel klantvriendelijk is en wij zo goed kunnen samenwerken.' Mijn broer Alpaslan (22), omdat hij altijd zo rustig en netjes werkt, zowel vroeger in deze winkel als tegenwoordig in het DC.' 'Mijn oom Basri, omdat hij het voorbeeld van mijn vader heeft gevolgd en hij echt een pietje-precies is.' Mijn neef Ertugrul, omdat hij totaal geen probleem heeft met de ploegendiensten en het zelfs prettig vindt om 's nachts te werken.' 'Mijn dochtertje Zeynep (5), omdat ook zij zich al helemaal thuis voelt in deze Albert Heijn.' 13 Aha Hükl Het lijkt wel een familiebedrijf ZICHTBARE AMBASSADRICE Vmbo-leerlingen kennen Gulsen onge twijfeld al. Ze staat namelijk in bedrijfs kleding op de cover van een lesboek voor de Nederlandse taal*. Wellicht weet zij naast haar familie ook deze doelgroep enthousiast te maken voor een baan bij Albert Heijn. *Nederlands voor de basisvorming, op niveau 4, 4 vmbo-k basisboek (uitgeverij ThiemeMeulenhoff

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 13