RTP OR*45 NAAR EEN NIEUWE TERMIJN rintensief en confronterend! De inschrijving is weer geopend! De OR is in deze zittingstermijn alweer 2,5 jaar onderweg, over een jaar zijn er weer verkiezingen voor een nieuwe termijn. Wat komt daar allemaal bij kijken? De projectgroep nieuwe medezeggenschap blikt vooruit. IDexteriKluin(25)Jsdoorgest£oomdviad^ I winkel en de regio. Hij heeft de hbo-studieJ lManagementiEconomieien_R;echt^edaan,_zitJ linhet^erd£jaarvanhet_RTp_enjsmomenteeJ Aha 6 manier doorstromen naar de grotere win kels? Ja, natuurlijk zijn die er. Alleen zijn het er niet genoeg. Bovendien is de overgang van een middelgrote supermarkt naar een AH XL dusdanig groot dat het meteen een andere tak van sport wordt. Je hebt opeens te maken met meer dan tweehonderd medewerkers en een weekomzet waar veel managers vaak al leen maar van dromen. Een universitair denk niveau, oog hebben voor de nieuwste trends en ontwikkelingen, en een flinke portie jeug dige ambitie komen hier dus goed van pas. De eerste lichting Tot dusver, drie jaar na de aftrap van het RTP in 2008, zijn er drie groepen met jonge talen ten die worden klaargestoomd voor het grote werk Daar zitten veel deelnemers tussen die al een band hadden met het bedrijf: meer dan de helft van alle RTP'ers bestaat uit medewer kers die al bij Albert Heijn werkten. Van de elf talenten uit de eerste groep zijn er inmiddels nog negen over. Zij zullen eind dit jaar het traject afronden. En hun weg naar de grotere Albert Heijn-winkels. Het is dus slechts een kwestie van tijd voordat ook daar verrassend jonge supermarktmanagers opduiken.' Net afgestudeerd aan hbo of universiteit? Of heb je zo'n diploma op zak terwijl je al bij Albert Heijn werkt en gewoon weet dat het in je zit om uiteindelijk SM van een grote Albert Heijn-winkel te worden? Meld je aan voor het RTP! Van 1 maart tot 4 april vindt de werving plaats voor de vierde groep die aanstaande juni van start zal gaan. De winkels en DC's krijgen hierover ook posters en flyers toegestuurd. Meer informatie en het aanmeldingsformulier vind je op www.werkenbijahold.nl/operationaltrainee. Voor aanvang van iedere nieuwe termijn wordt er al stevig nagedacht over hoe de nieuwe zit tingstermijn eruit zou kunnen zien. Voldoet de huidige bezetting of is er behoefte aan een an dere samenstelling en het aantal beschikbare zetels? De projectgroep die met voorstellen zal komen over de nieuwe medezeggenschap, be staat uit leden van verschillende ondernemings raden. Een resultaat van de steeds intensievere samenwerking tussen de ondernemingsraden van Albert Heijn, Etos en Gall Gall. Werken aan een voorstel Het afgelopen najaar is op een bijeenkomst van de OR uitgebreid gesproken over mogelijke verbeterpunten in het functioneren van de raad. Wat gaat er goed, wat kan er beter? Daarnaast zijn de afgelopen maanden veel interviews ge- houden. Met vakbonden, de directie, sitemana gers en regiomanagers. Ook is er een enquête gehouden onder de achterban. De projectgroep verzamelt nu alle gegevens en verwerkt deze tot een nieuw voorstel. Dit voorstel wordt gepre senteerd voor de directie van Albert Heijn en de OR-leden. De uitkomsten van dit voorstel en de uitslag van de enquête maken we bekend via Aha AH Plaza.' supermarktmanager bij AH 1495 in Den Haag 'Het RTP is op sommige momenten erg intensief. Niet alleen tijdens trainingen en cursussen, maar ook in de winkel. Regelmatig krijg ik op verschillende manieren een spiegel voorgehouden. Dat maakt me bewust van mijn eigen doen en laten. Uiteraard probeer ik daar in de praktijk weer iets mee te doen.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 6