'Versneld leerproces' 'Meteen in het diepe' OM als mentor De geselecteerde talenten worden meteen in het diepe gegooid: eerst als ASM en al na anderhalf jaar als supermarktmanager van een middelgrote Albert Heijn-winkel. Er wor den intervisiebijeenkomsten gevolgd waar met collega's gezamenlijk vraagstukken over het werk worden gedeeld. De trainees orga niseren business clinics; thema georiënteerde 'Er is slechts plek voor Jeugdige ambitie Maar waarom doet Albert Heijn dit eigenlijk? Zijn er binnen de organisatie geen super marktmanagers die op een natuurlijke 5 Aha Mark van Puffelen (23) studeerde! I Bedrijfskunde in Rotterdam. IZiin_afstudeeronderzoek^ingove^ I replenishment bij Albert Heijn. I Na zijn stage is hij bij Albert Heijn rblijvenwerken.jnmiddelszithijj- in het eerste jaar van het RTP en is hij ASM bij AH 1551 Rotterdam 'In korte tijd heb ik al heel veel geleerd. Het mooie is dat we de zaken die we tijdens de trainingen te horen krijgen, meteen in de winkel in praktijk kunnen brengen. Daarbij wissel ik veel ervarin gen uit met de andere RTPers uit mijn lichting. Dat versnelt het leerproces.' vlnr. Herman Dupon, Janske de Graauw en Cathalijn de Kort. kelijk in te stromen. Er is slechts plek voor twaalf talenten per jaar en de toelatingseisen zijn ronduit pittig De kandidaten moeten mini maal een hbo-diploma op zak hebben en over universitair denkniveau beschikken. Ook moe ten zij goed kunnen motiveren waarom juist zij het in zich hebben om binnen Albert Heijn een topmanager te worden. Degenen die aan deze criteria voldoen, ondergaan een tweedaags assessment waarin hun vaardigheden, leider schapskwaliteiten en persoonlijkheidskenmer ken worden getest. Tijdens deze voorselectie valt ongeveer de helft van de kandidaten af. Alleen de besten gaan door. bijeenkomsten waar onderwerpen uitgelicht worden en men kennis maakt met verschil lende bedrijfsonderdelen. In trainingen ont moeten ze andere talenten uit hun jaargang; ideale momenten om ervaringen uit te wisse len. Na anderhalf jaar, zodra het tijd is om als supermarktmanager zelfstandig een winkel te runnen, komt er een persoonlijke mentor in beeld. Dit is altijd een ervaren manager uit de organisatie die precies weet welke valkuilen er zoal zijn, waar uitdagingen liggen en hoe je als SM het beste uit jezelf en je team kunt halen. Deze mentorrol wordt doorgaans inge vuld door een operationeel manager uit een andere regio. I Janske de Graauw (26) werkte nogj niet bij Albert Heijn. Ze studeerdeT IBedHjfseconomiejenjzitmomenteelJ HnjhettweedeJaarvanhetRTPJ- Sinds afgelopen november is ze f I supermarktmanager van AH 1335 I in Amsterdam.! 'Toen ik hier begon, waren de medewer kers verbaasd: "Wat is ze jong!", hoorde ik ze zeggen. Het is natuurlijk best apart om zo snel in het diepe te worden gegooid. Toch heeft deze keuze voor mij goed uitgepakt. Juist het hebben van zoveel verantwoordelijkheid maakt dit programma zo leuk en uitdagend.'

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 5