Van talent tot topmanager Als twintiger al de verantwoordelijkheid krijgen over een winkel met een forse omzet en meer dan honderd medewerkers? Dat kan. Tenminste, als je uit het juiste hout bent gesneden, kunt denken op universitair niveau en minimaal een hbo-diploma kunt tonen. Via het drie jaar durende Retail Talent Program (RTP) krijgen geselecteerde talenten de kans om een vliegende start als supermarktmanager te maken. |^inkelregioNoordwestHermanDupon_(41)ookJ 1 als mentor intensief betrokken bij het RTP.. 'Focus op ontwikkeling' Aha 4 'Het gaat om heel jonge mensen die meteen al veel verant woordelijkheid krijgen. Ik houd ze regelmatig een spiegel voor, geef advies en probeer ze te helpen met hun individuele groei. Op dat vlak zou ik ook graag een lans voor ze willen breken. Tegenwoordig is hijoperationeel manager bij het landelijk vers centrum.: het zou fijn zijn als de focus van de winkelorganisa tie voortaan wat minder op output van de RTP'er en meer op zijn of haar ontwikkeling zou komen te liggen.' ralenten Alleen de besten gaan door De kandidaten worden zowel intern als extern geworven. Makkelijk is het niet om daadwer- Speciale programma's voor management trai nees zijn er in overvloed. Maar daarbij gaat het bijna altijd om leidinggevende functies in kantooromgevingen. Zoek je de uitdaging juist op de winkelvloer dan is het RTP wellicht een optie. Tijdens dit drie jaar durende traject wor den jonge talenten op de winkelvloer in snel treinvaart klaargestoomd tot supermarktma nager van een grote Albert Heijn of AH XL Het is de bedoeling dat ze zo'n vijf tot zeven jaar in de winkel werkzaam blijven. En als het goed is, blijft het daar niet bij: gedurende het program ma krijgen de deelnemers zoveel bagage mee dat ze vervolgens op eigen kracht kunnen doorgroeien. Tussen de huidige RTP'ers zitten wellicht toekomstige operationeel managers of regiomanagers. Daarnaast zijn er uiteraard ook de nodige loopbaanmogelijkheden bin nen de andere Ahold-werkmaatschappijen zoals Etos en Gall Gall. Eind maart start hij als operationeel sitemanager van het Landelijk Verscentrum. Tot die tijd is OM

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 4