Scout in de suDermarkt Terwijl veel jongeren het rond hun zeventiende voor gezien houden, zit Richard Maaskant met z'n 21 jaar nog steeds op scouting. Als leidinggevende inmiddels. Wat het voor hem zo leuk maakt? De andere scouts, het overbrengen van al zijn scoutingkennis op kinderen en, komende zomer, de World Scout Jamboree in Zweden! Aha 16 Waar: Scouting Dirk Duyvel: www.dirkduyvel.eu Wat gebeurt er zoal op scouting? We zijn heel veel buiten bezig, met echte scoutingtech- nieken als houthakken, vuur maken en knopen maken. Maar we doen ook dingen die niets met scouting te maken hebben. Zo hebben we vorige week nog taarten gebakken met marsepein.' deel van het International Service Téam. Ik help straks waar het nodig is.' Kun je je scoutvaardigheden ook op je werk bij Albert Heijn loslaten? 'Door scouting krijg je mensenkennis en leer je dingen te organiseren. Daar heb ik veel aan op mijn werk. Als er bij voorbeeld iets onverwachts gebeurt, heb ik vaak wel een idee hoe ik dat op kan lossen.' En wat is jouw taak precies? 'Ik begeleid kinderen in de leeftijd van 11 tot en met 14 jaar. Ik probeer ze een leuke dag te bezorgen, alles over te brengen wat ik vroeger zelf heb gedaan en leuk vond om te doen. Doordeweeks loop ik stage voor mijn studie hbo Werktuigbouwkunde. 's Zaterdags ben ik vaak de hele dag op scouting te vinden.' Wie: Richard Maaskant (21) Wat: Vulploegmedewerker AH1403 in Alkmaar Compleet in scouting-kledij? 'Ja, een beige uniform en een das om mijn nek. Die das is iets waar je een scout echt aan kunt herkennen.' Krijg je daar ook reacties op? 'Er zijn wel eens mensen die zeggen: hé padvinder, en dan bedoe len ze dat negatief. Maar ik voel me er prettig in. Bovendien: voetballers hebben toch ook een tenue aan?' Wat houdt die World Scout Jamboree in? 'Het is een evenement dat elke vier jaar in een ander land wordt georganiseerd en dat twee weken duurt. Er komen scouts van over de hele wereld. Ik ga er voor het eerst naartoe, als onder-

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 16