customer support Reactie Matthijs Morra, teamleider bij Albert en projectleider namens de COR: We hebben zo open en eerlijk mogelijk met de medewerkers van Customer Support gesproken' vergelijkbare vraag een volgende keer direct kan worden beantwoord. Deze ver dere professionalisering heeft nog een voordeel: door de snellere reactietijd kun nen klachten die klanten in de winkels melden, nu sneller afgehandeld worden. Inleven en incasseren Wekelijks komen er zo'n 20.000 vragen binnen, waarvan de helft via e-mail en de andere helft via de telefoon. Van al die vragen is ongeveer de helft van winkels, medewerkers of bezorgers en de andere helft van klanten afkomstig. De medewer ker van Customer Support is voor hen op dat moment het aanspreekpunt van het bedrijf. Gelukkig kunnen de helpdeskme dewerkers zich goed in de klant inleven. Hun antwoord gaat veel verder dan enkel het juiste antwoord te geven dat op het beeldscherm verschijnt. Juiste input Elk antwoord moet op maat worden verpakt zodat onze klanten en collega's zich echt gehoord en begrepen voelen. De helpdesk medewerkers hebben daarvoor de juiste input nodig. En daar blijkt winst te behalen. Bijvoorbeeld doordat de afdelingen op het hoofdkantoor bij het lanceren van nieuwe producten en services de winkels en de klanten al zo volledig mogelijk informeren. En vervolgens op voorhand Customer Sup port voorzien van een lijst met antwoorden op mogelijke vragen die klanten kunnen stellen. Een helpdesk die op werkelijk elke vraag direct een correct antwoord geeft... Het is een ambitieus doel. Maar de nieuwe afdeling zet hoog in en neemt met minder geen genoegen! 'Voorheen vormden we met drie col lega's de helpdesk van Gall Gall. Veel vragen beantwoordden wij uit ons hoofd. We waren dus een soort levende ken nisbank... Momenteel zijn we samen met onze nieuwe collega's hard bezig om onze kennis over te zetten in een digitale ken nisbank. Daardoor kunnen we klanten en winkels nog beter helpen. Bovendien zijn we nu met zoveel medewerkers dat we veel beter bereikbaar zijn.' 'Wij waren als COR vanaf het begin aangesloten bij het proces van veranderingen binnen Customer Support. Het is een bijzonder waardevolle manier van samen werken omdat je op deze manier als organisatie en medezeggenschap samen ergens naartoe werkt, in plaats van achteraf zaken te toetsen. Voor de OR is het vooral belangrijk om constant de vraag te stellen wat de veranderingen voor de mede werkers betekenen en hoe zij worden meegenomen in het proces. Zij zijn immers degenen die het verschil moeten maken! We hebben gezien dat het heel belangrijk is om zo open en eerlijk mogelijk met hen over de veranderingen te praten. Op deze manier heeft iedereen de tijd om te wennen aan zijn of haar nieuwe rol, maar ook de ruimte om vragen te stellen als iets onvoldoende duidelijk is. Zorgvuldigheid is hierin erg belangrijk. Zo vonden wij op een bepaald moment dat het communica tieplan onvoldoende uitgewerkt was. Dat moet dan eerst opgelost worden voordat het project verder kan. De manier waarop is omgegaan met onze opmerkingen en suggesties heb ik als zeer positief ervaren. Ook de komende maanden blijven wij als COR middels afgesproken evaluatiemomenten nauw betrokken bij de ontwikkelin gen bij Customer Support.'. Jenneffer Schepers, cs-mede' werker Gall Gall

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 6