dubbelleven voor jongeren vanaf 12 jaar. Verrassend, want zelf is ze pas...17! van haar vader is de bekende journalist Charles Groenhuijsen. Zelf schreef Gaby Groenhuijsen de jeugdthriller Twee gezichten Het schrijven zit haar m het bloed. Een tante aan moeders kant schreef een boek over Sinterklaas, een neef aan de kant Aha 16 Een jonge schrijfster... 'Het was altijd al een droom van me om een boek uit te geven. Met Twee gezichten ben ik begonnen toen ik 14 was, en ik heb er twee jaar over gedaan. Het verhaal ontstond tijdens het schrijven. Toen ik begon, had ik nog geen idee waarover het precies zou gaan.' Maar je wist al wel dat het een thriller zou worden? Dat wel. Ik lees zelf veel boeken, voor namelijk thrillers. Alleen zijn er voor mijn leeftijd wel veel romans en standaardverhalen, maar in het genre jeugdthrillers is niet veel te vinden. Vandaar.' Waar gaat het verhaal over? 'Over een meisje van 16, Silvi, die het huis uit wordt gezet en bij haar vriend Mark gaat wonen. Na een ruzie met een vriend van Mark blijkt Mark heel anders dan ze dacht. In het boek kom je erachter wie hij daadwerkelijk is en wat hij van Silvi wil.' De cover is ontworpen door een Albert Heijn-collega? Klopt, Femke de Vries. Zij doet het Grafisch Lyceum en werkt bij mij op de afdeling.' Hoeveel exemplaren heb je inmiddels verkocht? 'Sinds augustus 2010 een stuk of vijftig. Aan familie en vrienden, maar via een artikel in de krant ook aan onbekenden. Het boek ligt niet in de winkel. Je moet het bestellen bij de uitgever. Die heeft geen voorraad, maar werkt met een printing-on-demand-systeem: een boek wordt pas gedrukt als het besteld wordt. Direct bij de uitgever, of met het ISBN-nummer (9-789460 897351) bij de boekwinkel.' En je toekomstplannen, schrijfster worden? 'Ik zit nu in 6 vwo, hierna wil ik notarieel recht studeren. Maar ik wil zeker nog een tweede boek uitgeven. Tussen de bedrijven door ben ik er al mee begonnen. Het wordt een soort vervolg op Twee gezichten, maar hoe het afloopt? Nog geen idee!' Wie: Gaby Groenhuijsen (17) Wat: Verkoper delikaas/bakkerij AH 1157, Amersfoort Waar: www.boekscout.nl t

Personeelsbladen | 2011 | | pagina 16