luchthaven schiphol AH 5608 Albert Heijn Albert Heijn telt meer dan 800 winkels. Sommige zijn uniek door de ligging, andere hebben een bijzondere klantenkring of een locatie die hun iets extra's geeft. Zoals AH to go 5608, de vliegensvlugge winkel op Schiphol Airport. 'Wij zijn 365 dagen per jaar open' 3 Aha STORE MANAGER RIANNE VAN ZANTEN 1311: 'De sfeer op Schiphol is heel dynamisch: je maakt van alles mee. Een buitenlandse toerist stal eens een KitKat. Hij werd opgepakt door de marechaussee en miste hierdoor het vliegtuig. Hij moest een hotel boeken voor één nacht en een nieuw vliegticket kopen. Het is dus een dure KitKat geworden!' IWETTA barabasz 1321: 'Na een werkbezoek ga ik nu terug naar Duitsland. Deze winkel zit op een handige plek, zo richting de incheckbalie. En je ziet hier niet veel winkels waar je gezonde producten kunt kopen.' student victor OTERO l28l: 'Ik kom uit Spanje, maar studeer aan de Technische Universiteit in Eindhoven. Ik heb een sandwich en drinken gekocht voor in de trein. Vergeleken met winkels in Barcelona verkopen ze hier veel sapjes, brood en salades.' AH to go 5608 vinden we op een wel heel bijzondere plek: Luchthaven Schiphol. De winkel is 365 dagen per jaar geopend van 06.00 tot 23.00 uur; en trekt een divers publiek: toeristen, vliegtuigpersoneel, Schipholmedewerkers, vrienden en familie die reizigers komen ophalen. 'De Schipholmedewerkers vormen de grootste groep klanten. Zij komen dagelijks langs, vaak meerdere keren per dag: voor werktijd; tijdens de pauze en na werktijd,' vertelt Store Manager Rianne van Zanten. We hebben ook regelmatig bekende mensen in de winkel. Zoals Joris Linssen van Hello Goodbye en zijn filmcrew.' De winkel heeft een speciaal toeristenassortiment. 'Chocolaatjes met daarbij een koelkastmagneet met Amsterdamse gevels erop, stroopwafels in een blikje versierd met Delfts blauwe molentjes. Ook de grote Toblerones en de kilozakken M&M's doen het goed bij de toeristen. De Schipholmedewerkers gaan vooral voor de bake-off croissants.. De winkel is met zijn 72 m2 erg klein, helemaal gezien de drukte. 'Het loopoppervlakte is nog kleiner: In het midden van de winkel staat een pilaar met daaromheen de vijf kassa's. Toeristen nemen hun koffers vaak mee de winkel in. De aanlevering van goederen gebeurt in de kelder. Daar bevinden zich ook de koelcel en de diepvriescel.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 8