9 Aha WOENSDAG 10 NOVEMBER 1'We staan op de helling van een vulkaan ■en kijken uit op het meer van Naivasha en de kassen van bloemenkwekerij Oserian. Ose- rian is een dochterbedrijf van Mavuno; tevens eigenaar van leverancier Bloom die fairtrade rozen en anjers levert aan Albert Heijn, Albert in Tsjechië, Kesko in Finland en ICA in Noorwegen. Met de warmte van de vulkaan worden hier bloemen in warm water gekweekt. We staan hier op de zwarte, zware lava.' 2'Oserian is met 220 hectare en 6000 me dewerkers de grootse bloemenkwekerij van Kenia. Als je rondkijkt op de kwekerijen, de pakstations en productontwikkeling raak je onder de indruk van de omvang en professio naliteit.' 3 'Er wordt bijna biologisch geteeld, met minimale inzet van bestrijdingsmidde len. Nieuwe kweektechnologie levert telkens nieuwe varianten, combinaties van kleuren en rassen en heerlijke geuren.' DONDERDAG 11 NOVEMBER 4 'Vandaag gaan we naar haricots verts- ■teler InduFarm. Ben van der Schaaf heeft met zijn vrouw Ingrid de leiding over drie mo derne kwekerijen. Hij vertelt gepassioneerd over de handel die hier jaarrond doorgaat in de kassen en de volle grond.' 5 'De Albert Heijn Foundation steunt samen met Indufarm de weeskinderen van Children's Home Emanuelle. De kinderen krij gen hier onderdak, basisvoorzieningen en scholing: uniformen, lesmateriaal en goede do centen. De school wordt uitgebreid, zodat nog meer kinderen een betere toekomst krijgen.' 6 'Boarding time voor een bijzondere vlucht in een klein vliegtuigje. Bestemming Olerai, de tweede kwekerij van haricots verts.' 7 Dick Boer, COO Ahold en voorzitter van de ■Albert Heijn Foundation, verricht de offici- ele opening van 'The Oloirien Medical Centre', waar omwonenden van de Masai-stam terecht kunnen voor medische hulp. Goede gezond heidszorg is letterlijk en figuurlijk mijlenver weg voor mensen van de Olerai gemeenschap in Kenia. Ze moeten er vaak uren voor lopen en ondervinden dan vaak ook nog discriminatie op grond van hun etnische (Masai) achtergrond. De opening van dit medical center is voor hen van levensbelang. 8 Sander: 'Duurzaamheid is een belangrijk uitgangspunt in de strategie van Albert Heijn. De Albert Heijn Foundation laat dit zien, in de praktijk. Iedere keer wanneer ik een van onze partners in Afrika bezoek word ik getroffen door de tegenstellingen. Het beste wat wij kunnen doen is een blijvende commerciële samenwerking opzetten. Daarnaast dragen wij met de Albert Heijn Foundation een extra steentje bij aan de ontwikkeling van de lokale gemeenschap.' WAT WE DOEN Sinds 2007 storten Albert Heijn en een aantal Afrikaanse AGF leveran ciers een deel van hun opbrengst in de Albert Heijn Foundation. Doel: het leven van de medewerkers en hun omgeving duurzaam verbeteren via lokale projecten, o.a. op het gebied van huisvesting, onderwijs, drinkwater en medische zorg. Medewerkers worden opgeleid om projecten zelf te kunnen beheren. Er lopen projecten in Zuid-Afrika, Ghana, Kenia en Zimbabwe. Binnen drie jaar zullen alle AGF leveranciers in Afrika betrokken zijn bij de Albert Heijn Foundation. En star ten er ook projecten in Senegal, Mali, Marokko, Egypte en Burkina Faso.

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 14