Herinneringen aan vroeger staat nooit stil. 5 Aha Imposant In de jaren is het assortiment enorm gegroeid. Toen we begonnen met een paar meter panklaar hadden we niet kunnen voorzien dat we nu rond de twintig meter assortiment voeren. En de groei in volume! Het aantal bestellingen dat je hier bij Bakker Barendrecht ziet staan! Voor alle winkels staat hier bloemkool klaar. Imposant hoor. Bana nen komen er groen binnen en gaan er geel weer uit. Gerijpt op locatie in speciale koelingen, eetrijp voor consumptie. Een knappe zaak.' Jubilarissen Gerard Aalders (links, 56) en Henk Otter (rechts, 61) brachten afgelopen maand op uitnodiging van Aha een bezoekje aan Bakker Barendrecht. Een moment om herinneringen op te halen aan vroeger voor de medewerkers Verkoopklaar van AH 1308 in Groningen. Henk begon na zijn militaire dienst als twintigjarige bij Albert Heijn. Hij werd onder andere sectorchef en afdelingschef in verschillende winkels. 'Vanaf de eerste dag had ik groenten in handen. Of er veel is veranderd? Een appel blijft een appel. Maar vroeger werden groenten nog gewassen en gesneden op de afdeling, met een aparte snij machine en wasbak. In die tijd roosterden we zelfs nog noten in de winkel.' Gerard Aalders begon als zestienjarige jongen bij Albert Heijn: 'Eind jaren '70 was de groenteafde ling een bedieningsafdeling met een niet al te groot assortiment. Producten werden door het personeel in papieren zakken gedaan en met de hand gewogen. Met een stift schreef je de prijs erop die je zelf uitrekende. Exotisch fruit zoals mango's, dadels en vijgen waren nog niet bekend. En de sinaasappelen kwamen nog binnen in houten kistjes. Stekken Trof je een rotte sinaasappel in een net aan dan ging je stekken. In het magazijn hing een rol rood of groen net, je pakte een kilo pers- of handsinaas appelen opnieuw in, deed er een knoop om en knipte het af. O wee, als je slecht knoopte dan kreeg je ruzie bij de kassa. Een heel andere tijd. Tijd voor de volgende stap Tot voor kort was Bas Hauwert de senior ca tegory manager AGF bij Albert Heijn. Bas: 'De afgelopen jaren hebben we een flinke pro fessionaliseringsslag gemaakt. We hebben een gezamenlijke kwaliteitsmonitor en de len relevante informatie zoals verkoop- en afboekingsgegevens. Leveranciers als Mar- tinavarro kunnen daardoor een topproduct leveren. Om onze voorsprong te kunnen be houden, moeten we vooral begrijpen welke kwaliteitseigenschappen onze klanten het belangrijkst vinden.' De nieuwe senior category manager is Erik Vorenkamp. Welke kansen ziet hij in het huidige groente- en fruitassortiment? 'AGF is een belangrijke productgroep voor de da gelijkse en gezonde voeding van onze klan ten. De afgelopen weken heb ik veel winkels bezocht en al bij de entree word je verrast door het kleurrijke en uitgebreide assorti ment. De beste telers en leveranciers wer ken dag in dag uit om aan de hoge kwali teitseisen van Albert Heijn en onze klanten te voldoen. De komende tijd staat voor mij de klant en de medewerker centraal. Goed begrijpen hoe de klant denkt over onze kwaliteit en hoe keuzes worden gemaakt in AGF. En in gesprek gaan met de mede werkers in de winkel. Zij zien elke dag het resultaat van alles wat we in de keten heb ben afgesproken met elkaar. Daarom vind ik het belangrijk om te weten welke klachten er zijn, om zo gericht aan structurele oplos singen te werken. De wereld van AGF staat nooit stil en voor de beste kwaliteit hebben we iedereen in de ke ten heel hard voor nodig. Van onze telers tot al onze medewerkers in de winkel. Elke dag werken aan een nog betere waardering van de klant. Daar liggen nog volop kansenO

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 5