agf Martinavarro en Banner o Het hele ïaar door verse groente en fruit... Dat is lastiger dan het liikt. Leveranciers wereldwijd, transport, weergoden: ze moeten allemaal meewerken. Martinavarro en Bakker Barendrecht bieden al vijftig jaar een helpende hand, en mede dankzij hun expertise speelt Albert Heijn nog steeds voortrekkersrol in de AGF-wereld. Voor het bijzondere verhaal van vruchtbare samenwerking kijken we naar het verleden, heden en_ de toekomst van Albert Heijn's groenten en fruit. model te kopiëren' Aha 4 Twee trouwe toeleveranciers Oud-Albert He|jn-collega Hans Vet heeft zich vanaf 1970 met de inkoop van groente en fruit beziggehouden. Twee jaar geleden ging hij in de VUT, maar hij herinnert zich de beginperio de nog goed: 'In de jaren zeventig was het nog echt pionieren. Onze filosofie om op basis van wederzijds vertrouwen een langdurige relatie aan te gaan met leveranciers was uniek in de wereld. Veel partijen hebben tevergeefs gepro beerd om dat model te kopiëren. Waarom het ons wel lukte? Om te beginnen waren we de eerste supermarktketen die rechtstreeks za ken ging doen met telers. Daardoor hadden we meteen al een flinke voorsprong. Maar de grote man achter het succesvolle samenwer kingsmodel is de helaas veel te vroeg over leden Pier Haagsma. Van oorsprong was hij Fries, maar hij had zich in Spanje gevestigd en sprak de taal vloeiend. Pier maakte heel mak- kelijk contact met telers als Martinavarro en wist ook in de rest van de wereld een goede band op te bouwen met de beste leveranciers.' Hans: '25 jaar lang heb ik intensief en met veel plezier met hem samengewerkt.' Terwijl hij op een zeer aimabele manier de contac ten onderhield en de basisafspraken maakte, hield ik mij in Zaandam bezig met de prakti sche uitvoering. We waren een echt duo en vulden elkaar fantastisch aan. Samen met het voltallige team hebben we veel grote succes sen geboekt. Om er een paar te noemen: de beroemde aardbeienluchtbrug vanuit Italië in de jaren tachtig, de introductie van avocado's, en het aanbieden van perziken en nectarines als betaalbaar zomerfruit. Ook hebben we er samen met Martinavarro voor gezorgd dat het populair werd om sinaasappels te persen. En zo kan ik nog wel even doorgaan...'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 4