Wat is er aan de hand? Wat doet Albert Heijn? Een sterrensysteem? Wat verbetert er aan het leven van de varkens? Dierenbescherming 'Het is geweldig dat Albert Heijn al het reguliere verse varkensvlees vervangt door varkensvlees met één ster van de Dierenbescherming. Hierdoor kunnen heel veel boeren hun varkens een stuk diervrien delijker gaan houden. De Dierenbescherming heeft door de jaren heen al veel met Albert Heijn samen gewerkt, bijvoorbeeld bij de introductie van scharrel eieren en vlees van kalveren die niet in krappe boxen maar in groepen worden gehouden.' 13 Aha In Nederland worden jaarlijks zo'n 24 miljoen varkens gehouden in de bio-industrie. De hokken waar deze dieren in leven zijn vaak klein, kaal, krap, van beton, zonder stro en hebben weinig licht. Klanten kunnen in de meeste Albert Heijn winkels al terecht voor Beter Leven-varkensvlees met twee of drie sterren. Eind november starten we met het vervangen van al het reguliere varkensvlees door Beter Leven varkensvlees met één ster. Omdat we niet in één keer al onze winkels kunnen bevoorraden met het nieuwe varkensvlees, begin nen we in Regio Zuid-West. Halverwege 2011 verkopen we in al onze winkels alleen nog maar varkensvlees met het Beter Leven kenmerk. Het Beter Leven-kenmerk van de Dierenbescherming hanteert een sterrensysteem. Hoe meer sterren, hoe diervriendelijker het product. Door alleen nog maar varkensvlees met minimaal één ster te verko pen, krijgen jaarlijks een miljoen varkens een beter leven. De leefom standigheden van de varkens worden onder andere verbeterd doordat stallen anders worden ingericht. Varkens krijgen meer leefruimte: afhankelijk van de stal varieert dit van 25 tot 43 procent meer ruimte. Voldoende speelmateriaal gaat verveling, onderling bijten en vechten tegen. Mannelijke biggen (beerbiggen) worden niet meer gecastreerd, dit scheelt een pijnlijke ingreep. Moedervarkens worden in groepen gehouden in plaats van opgesloten in individuele boxen. Het veetrans port wordt korter en beter verzorgd. En in het slachthuis wordt alles gedaan om stress en onrust onder de dieren tegen te gaan. Een ster (geen bio-industrie, hogere eisen dierwelzijn) Twee sterren (scharrel, vrije uitloop in buitenlucht) Drie sterren (biologisch met eko-keurmerk) 'De introductie van Beter Leven-varkensvlees met één ster is een initiatief dat bewijst dat boeren, le veranciers, Albert Heijn en de Dierenbescherming samen succesvol kunnen zijn in de ontwikkeling van een marktconcept dat past bij de eisen van de hedendaagse klant. We zien dat klanten steeds be wuster consumeren en we willen hen helpen bij het maken van een verantwoorde keuze.' medewerker veehouderij bij de Evi Boerekamp, medewerker verkoopklaar, AH 1187 Deurne: 'Ik vul regelmatig het vleesschap en krijg dan vooral vragen van klanten of producten biologisch zijn. Ik verwijs ze dan naar de informatie die op de verpak king staat. Over het Beter Leven-kenmerk van de Dierenbescherming heb ik nog geen vragen gekre gen en het was me ook nog niet opgevallen dat dit op sommige verpakkingen staat. Nu ik hoor wat dit kenmerk inhoudt, vind ik het erg goed dat we bin nenkort alleen nog maar varkensvlees met minimaal één ster verkopen.'

Personeelsbladen | 2010 | | pagina 13